LYON 'PETARDOM' ZAKLJUČIO VEČER: / Tomi Bašiću 90 minuta u slavlju Bordeauxa

24.1.2021.
23:32

U jednom od najvećih francuskih nogometnih derbija Lyon je na gostovanju deklasirao St Etienne sa 5:0 ostvarivši treću uzastopnu pobjedu u međusobnim susretima i šestu u posljednjih osam ogleda.

Pobjedu "lavovima" donijeli su Kadewere (16', 68'), Marcelo (36', 59') i Bouanga (82'-ag). Lyon se ovom pobjedom približio vodećem dvojcu PSG-u i Lilleu na dva boda zaostatka.

Pobjede Lillea i Bordeauxa

Lille je ranijem susretu na gostovanju pobijedio Rennes sa 1:0 dostigavši PSG i sada oba kluba imaju po 45 bodova.

Pogodak odluke zabio je Jonathan David u 16. minuti. Domagoj Bradarić nije nastupio za goste.

U ranije odigranim susretima pobjede su ostvarili Bordeaux, Metz i Reims.

Bordeaux je porazio Angers sa 2:1, Metz je pobijedio Nantes sa 2:0, dok je Reims slavio protiv Bresta sa 1:0.

Bordeaux je već nakon 11 minuta igre vodio 2:0 golovima Hwang Ui-joa (8', 11'), a u 39. minuti je smanjio Angelo Fulgini. Za domaći sastav je cijeli susret igrao Toma Bašić, dok Mateo Pavlović nije igrao za goste.

Metz je dobio Nantes 2:0 golovima Leye (35') i Boulaya (90+4'), dok je u susretu između Reimsa i Brest presudio pogodak Mbukua u 40. minuti. Dijon i Strasbourg su odigrali 1:1.

Na ljestvici vodi PSG sa 45 bodova, koliko ima i Lille na drugoj poziciji. Lyon je treći sa 43 boda.