LUDA UTRKA ZA LIGU PRVAKA: / Leicester slavio i zadržao četrvrto mjesto, čeka nas neizvjesna borba do zadnje sekunde prvenstva

Leicester i United igraju u zadnjem kolu za deset dana

16.7.2020.
21:07

Odigravši 1-1 na gostovanju kod Evertona u 36. kolu engleskog prvenstva, nogometaši Aston Ville napravili su još jedan korak prema novom preseljenju među drugoligaše.

Aston Villa je u 72. minuti preko Konse povela i imala sva tri boda u rukama do 88. minute, kad je izjednačujući pogodak postigao Walcott.

18. pobjeda

U Leicesteru je domaćin svladao Sheffield United sa 2-0. Pogocima Pereza u 29. minuti i Graya u 80. minuti 'lisice' su došle do 18. ovosezonske pobjede i sa 62 boda se zadržale na 4. mjestu koje vodi u Ligu prvaka.

Sheffield United je ostao na 54 boda i osmoj poziciji. Everton je 11. sa 46 bodova, a Aston Villa je predzadnja sa 31 bodom, tri manje Watforda i West Hama koji se nalaze iznad zone ispadanja, a u petak će zaključiti kolo međusobnim dvobojem na Olimpijskom stadionu u Londonu.