GORIČANI OSVOJILI ALDO DROSINU / Lovrić i Dieyea junaci pobjede Goričana u Puli: Gorica je sad 4., Istra 7. u HNL-u

Gorica bolja od Istre

31.7.2021.
22:15
Srecko Niketic/PIXSELL

U susretu 3. kola Prve HNL nogometaši Gorice u subotu su u gostima svladali Istru sa 2-1 (1-0) golovima Kristijana Lovrića (19) i Matara Dieyea (68), dok je strijelac za domaćine bio napadač iz Burkine Faso Hassane Bande u sudačkoj nadoknadi (90+3).

KAKVA BOMBETINA /

Bistrović fantastično zabio s 30 metara: Ovo će se još dugo vrtjeti TV špicama

Dvorneković asistent za 2:0

Gorica je povela u 19. minuti iz slobodnog udaraca sa 25 metara, kojeg je je odlično izveo Kristijan Lovrić. Na 2-0 povisio je senegalski napadač Matar Dieye u 68. minuti. Tome je prethodila akcija po desnom krilu u kojoj je Nigerijac Musa Muhammed dugom loptom pronašao Dvornekovića, a on je uputio prizemni centaršut na kojeg je natrčao Dieye i iz neposredne blizine zatresao mrežu.

Imala je Gorica još dobrih prilika. U 5. minuti je Matar Dieye s pet metara  pucao preko gola, a u 47. udarac Kristijana Lovrića sa deset metara iskosa obranio je golman Istre Lučić

Istra imala tek jednu šansu

Istra, koja je imala jednu priliku u prvom poluvremenu, uspjela je postići utješni pogodak preko Hassana Bandea u sudačkoj nadoknadi (90+3). Gorica je na četvrtom mjestu sa šest bodova, a Istra 1961 je sedma sa tri boda.

Petak:

Lokomotiva - Hrvatski Dragovoljac 3-2 (Valentić 40-ag, Miličević 53, Kačavenda 80/ Veljača 14, Bagadur 87).