NE IDE, PA NE IDE / Loše im se piše: Arsenal rastavio Chelsea na proste faktore, momčad Matea Kovačića izgleda očajno

Arsenal je u prijateljskoj utakmici slavio s 4:0

24.7.2022.
9:13

Arsenal je u prijateljskoj utakmica koja se igrala noćas u SAD-u, točnije Orlandu, pregazio gradskog rivala Chelsea s 4:0. Momčad Mikela Arteta odradila je briljantne pripreme, a pobjeda nad Chelseajem samo je to potvrdila.

SPEKTAKL U SAD-U /

Barca slavila u prvom El Clasicu, veliko pojačanje riješilo pitanje pobjednika: Naš Luka nije mogao pomoći Realu

Ponovno je briljirao Gabriel Jesus, najveće ovoljetno pojačanje momčadi iz Sjevernog Londona. Brazilac se sjajno snašao u novom klubu, a protiv Chelsea je u 15. minuti doveo svoju momčad u vodstvo.

Chalobah je katastrofalno pogriješio u obrani, lopta je stigla do Brazilca koji je prekrasno lobao Mendyja.

Zaigrao i Mateo

U 36. minuti već je 2:0, kada je Martinelli uposlio Odegaarda koji je prošetao pokraj neoprezne obrane Chelseaja i matirao Mendyja. U drugom poluvremenu vidjeli smo puno izmjena, s obje strane. Ušao je i naš Mateo Kovačić u 46. minuti, a za Plavce je debitirao i Kalidou Koulibaly koji je stigao iz Napolija.

No, to ništa nije pomoglo Chelseaju. U 66. minuti je Bukayo Saka zabio za 3:0, nakon jednog odbijanca, da bi u sudačkoj nadoknadi konačnih 4:0 postavio Lokonga.

Arsenal će još odigrati susret protiv Seville, dok će Chelsea igrati protiv talijanskog Udinesea. Arsenal Premier ligu otvara protiv Crystal Palace 5. kolovoza, dok Chelsea dan kasnije ide u goste kod Evertona.