ŠOU U KRANJČEVIĆEVOJ / Lokomotiva s tri gola u drugom poluvremenu deklasirala Rudeš

Lokomotiva se ovom pobjedom barem privremeno bodovno izjednačila s Osijekom koji je četvrti na tablici HNL-a

9.3.2024.
16:55
Josip Regovic/PIXSELL

Nogometaši Lokomotive pobijedili su kao domaćini u Kranjčevićevoj Rudeš 3:0, a do tri boda su došli zahvaljujući sjajnom drugom poluvremenu u kojem su zabili sve golove.

BIJELI PONOVNO NA VRHU /

Sjajni Hajduk 'pregazio' Goricu: Livaja, Benrahou i Pukštas bacili domaćine na koljena

Nakon prvog poluvremena u kojemu je Rudeš bio čak i opasnija ekipa, Lokomotiva je proigrala u nastavku i slomila posljednju momčad HNL-a. Prvi je gol dao Mateo Marić u 57. minuti, dok su potom uslijedila dva pogotka Marina Šotičeka, u 71. i 79. minuti.

Lokomotiva je peta, s istinm brojem bodova kao i četvrti Osijek, a Rudeš je i uvjerljivo zadnji na ljestvici HNL-a sa sedam bodova, čak 19 manje od pretposljednje Istre.

U subotu se igra još jedna utakmica 26. kola, a sastat će se Gorica i Hajduk od 17.10 sati. U nedjelju su na rasporedu posljednje dvije utakmice ovog kola. Igraju u derbi ogledu na Rujevici Rijeka i Osijek od 15 sati, dok na maksimirskom stadionu u 17.30 sati počinje dvoboj Dinama i Slaven Belupa.