LOKOMOTIVA I DALJE U BORBI ZA OPSTANAK: / Osijek rutinski svladao dečke s Kajzerice i sada su opet u velikim problemima

U 35. kolu Prve HNL Osijek je u gostima savladao Lokomotivu rezultatom 0:2, a strijelci su bili Kleinheisler i Bohar

15.5.2021.
21:10

Nogometaši Osijeka svladali su kao gosti Lokomotivu s 2-0 (0-0) u drugom od dva subotnja dvoboja 35. kola Prve HNL, dok je u prvoj utakmici Istra 1961 u Puli s 1-0 pobijedila Slaven Belupo.

Lokomotiva je mogla i bolje proći protiv Osijeka, ali njeni igrači nisu imali dovoljno preciznosti. Posebno se to odnosi na mladog Lukasa Kačavendu koji je dvaput bio oči u oči s Ivušićem, ali je oba puta promašio vrata. U 4. minuti je njegov pokušaj loba otišao preko grede, a u 61. minuti je poslao loptu pokraj vratnice. U 8. minuti je Roko Šimić udarcem glavom pogodio gredu.

Mierez promašio penal

Lokomotiva je blizu pogotku bila i u 67. minuti, kad je Petrak pucao glavom preko grede, ali je iza njega Papadopulos bio u još boljoj poziciji no nije dobio priliku za udarac.

S druge strane, i Osječani su mogli pitanje pobjednika riješiti prije. Naime, nakon sjajnog pogotka Kleinheislera u 59. minuti, sudac Dario Kulušić je dosudio najstrožu kaznu zbog povlačenja Leškovića za dres Miereza.

Argentinac je sam odlučio izvesti udarac u 73. minuti, ali je njegov udarac otišao pokraj vratnice.

22. pobjeda za Osječane

U završnici dvoboja, kad je Lokomotiva krenula po izjednačenje i otvorila se, Kleinheisler je sjajno ubacio za Bohara koji je neometan, glavom iz neposredne blizine svladao domaćeg vratara.

Osječani su došli do 22. pobjede u sezoni, a Lokomotiva je pretrpjela 19. poraz i tako ostala u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Tijek utakmice

Lokomotiva - Osijek 0:2 (Kleinheisler 59', Bohar 92')

Sastavi:

Lokomotiva: Santini - Marić, Papadopoulos, Lešković, Čeliković - Cokaj, Petrak - Chajia, Kačavenda, Stojković - Šimić

Osijek: Ivušić - Silva, Guti, Čeberko, Jurčević - Lopa, Žaper, Pilj, Kleinheisler - Mierez, Santini

Kraj utakmice

90+2' GOOL! Novo vodstvo Osijeka, a strijelac je Bohar. Guyrcso je pronašao Kleinheislera na desnoj strani, uslijedio je centaršut na glavu Bohara koji mirno s desetak metara pogađa lijevi kut za 0:2.

90' Igrat će se sedam minuta sudačke nadoknade.

86' Na klupu odlazi Marić, ušao je Osmanković.

82' Umjesto Cokaja ušao je Bonansea.

81' Velika prigoda za Osijek! Gyurcso se odlično probio po lijevoj strani i loptu proslijedio na 6 metara gdje je bio slobodni Pilj, ali u padu ipak nije uspio matirati K. Santinija.

79' Dvostruka zamjena kod Osijeka. Izlaze Mierez i Lopa, u igri su Gyurcso i Bohar.

74' Dvije zamjene kod Lokomotive. Igru su napujstili Stojković i Chajia, ušli su Aliyu i Marin.

73' Mierez je promašio jedanaesterac! Otišla je lopta pored Santinijeve desne stative.

70'Lešković je povlačio za dres Miereza u šesnaestercu. Sudac je otišao pogledati VAR da vidi što se točno dogodilo. Penal za Osijek!

69' Cokaj je isto ušao u bilježnicu suca Kulušića.

63' Dvije zamjene u Osječkoj momčadi. Izlaze ozlijeđeni Silva kojemu je stradao mišić i I. Santini, ušli su Bočkaj i Vuković.

59' GOOL! Osijek je došao u vodstvo! Pilj je proigrao Kleinheislera koji se spustio prema kaznenom prostoru i sjajno pucao s više od 20 metara.

54' Prva izmjena, izlazi Cheberko, a ušao je Barišić.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

45' Još jedan karton, ovaj puta za Lopu, kojemu je to treći žuti. Osijek je za zadnje kolo ostao bez Čeberka, Santinija i Lope.

44' Žute kartone dobili su Stojković i I. Santini, kojega neće biti u posljednjem kolu protiv Istre 1961.

41' Lopa ubacuje loptu u kazneni prostor, na trenutak je uspjeva primiriti Mierez, ali ju nije dobro kontrolirao tako da je vratar Lokomotive otklonio opasnost.

35' Pilj je priprijetio iz slobodnjaka, ali samo je korner za Bijelo-plave.

31' Domaćin ponovno prijeti iz prekida igre. Lešković ipak nije sustigao jednu dobro ubačenu loptu u osječki peterac.

23' I. Santini pucao je glavom, no njegov brat na vratima Lokomotive još jednom odlično brani.

22' Silva je proslijedio loptu prema Kleinheisleru koji je dobro pucuo, ali je Santini vrlo dobrom intervencijom uspio spriječiti pogodak.

20' Prvi žuti karton na utakmici ide Osijeku. Dobio ga je Cheberko zbog povlačenja za dres Roka Šimića.

15' Gol Osijeka ipak je poništen zbog zaleđa osječkog strijelca. Ostaje 0:0.

14' GOOL!Osijek vodi 0:1. Jurčević je ubacio iz slobodnog udarca, Žaper je bio vrlo spretan u šesnaestercu i nogom svladao K. Santinija.

7' Nova prilika za Lokomotivu! Marić je prošao desnom stranom i odlično centrirao na glavu Šimića koji je sa sedam metara pogodio gredu.

4' Velika prigoda za Lokomotivu! Cheberko se oskliznuo na 20-ak metara od vratiju što je omogućilo Kačavendi da izbije sam ispred istrčalog Ivušića. No, prebacio je i vratara Osijeka i gredu.

1' Počela je utakmica.