Ljubitelji nogometa pažnja: U sedam dana dva spektakla

Nakon četvrtka su poznata imena svih osam klubova koji će u španjolskom Kupu kralja nastaviti borbu za naslov.

13.1.2012.
9:07

Barcelona je u totalno pomiješanom sastavu i drugi put pobijedila Osasunu. Ovom prilikom u gostima 2:1 (prva utakmica je završila 4:0 za Barçu), pa će tako u četvrtfinalu Kupa kralja međusobno igrati branitelj naslova Real i Barcelona. Protiv Osasune su od prve minute iz prve momčadi zaigrali samo Pique i Mascherano, dok su u nastavku ušli u igru Messi i Busquets. Uz to Osasuna je vodila golom Srbina Lekića iz 41. minute, ali sve to nije domaćinu bilo dovoljno za uzimanje velikog 'skalpa'.

Čileanski nogometaš Alexis Sanchez je izjednačio odmah početkom nastavka (49.), dok je pobjedu Barceloni donio Sergi Roberto golom u 72. minuti.

Athletic je nakon 0:0 kod trećeligaša Albacetea na svom travnjaku istog suparnika pobijedio sa 4:0. Tri od četiri pogotka je Athletic zabio u završnom dijelu ogleda, točnije, u posljednjih 25 minuta. U četvrtfinalu će Athletic igrati protiv Mallorce.