LIVERPOOL S LOVRENOM U PRVIH 11 U DERBIJU PREOKRENUO PROTIV TOTTENHAMA: / Redsi zadržali prednost na vrhu, slavio i Man. United

Bila je to važna pobjeda za prvoplasiranu momčad Premierlige

27.10.2019.
19:46
Paul Currie/BPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

Nogometaši Liverpoola pobijedili su Tottenham kao domaćini u desetom kolu Premierlige rezultatom 2:1.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za Liverpool i u 50. minuti dobio je žuti karton.

Spursi su poveli već nakon manje od 60 sekundi igre golom Harryja Kanea. Bila je to akcija u kojoj je Son pucao s 20 metara, Lovren skrenuo loptu u vratnicu, a odbijenu loptu je Kane spremio u mrežu.

No, nakon početnog šoka Liverpool je do kraja utakmice uspio prokrenuti.

Preokret u nastavku

Redsi su izjednačili u 52. minuti preko Hendersona, a konačnih 2:1 je postavio Mo Salah iz jedanaesterca u 75. minuti.

Unatoč golu, Salah ovu utakmicu neće pamtiti po dobrom jer je igru morao napustiti u 85. minuti zbog ozljede.

Slavlje Crvenih vragova

Manchester United je napokon našao 'žrtvu' pobijedivši na gostovanju Norwich City sa 3-1. Bila je to tek prva pobjeda 'Crvenih vragova' u zadnjih pet kola i prva pobjeda ove sezone na gostovanjima.

United je u prvom poluvremenu zabio dva gola, ali i zapucao dva kaznena udarca. Strijelci su bili McTominay (21) i Rashford (30), dok su udarce s 'kreča' promašili Rashford i Martial. Točnije njihove udarce je zaustavio Tim Krul postavši prvi vratar koji je u jednoj utakmici 'skinuo' dva kaznena udarca nakon Maartena Stekelenburga kojem je to uspjelo prije tri godine. U drugom dijelu Martial je zabio za 3-0, a poraz domaćina je ublažio Onel Hernandez u 88. minuti.

Osim što je osvojio važne bodove, United se upisao u povijest kao prvi klub koji je stigao do brojke od 2.000 golova u Premiershipu. Jubilarni 2.000-ti gol zabio je McTominay.

Topnici razočarali

Arsenal je nakon devet minuta vodio 2-0 protiv Crystal Palacea no gosti su u nastavku susreta uspjeli iščupati remi (2-2).

Za "Topnike" su zabili Sokratis Papastathopoulos (7) i David Luiz (9), dok su strijelci za goste bili Luka Milivojević (32-11m) i Jordan Ayew (52).

Liverpool ponovo ima šest bodova više od Manchester Cityja, Leicester je treći sa 20 bodova, koliko ima i Chelsea na četvrtom mjestu.

Arsenal je peti sa 16 bodova, dok je Manchester United na sedmoj poziciji sa 13 bodova.