LIVERPOOL OSVOJIO PRVI TROFEJ POD KLOPPOM: / Lovren i suigrači do slavlja daleko od svog doma

22.7.2017.
16:56
Screenshot

U pitanju je turnir na kojem nastupaju tri engleske momčadi i predstavnik domaćina, no i koji je prvi put odigran bez njega nakon što s Shanghai SIPG povukao, a na njegovo mjesto uskočio Crystal Palace.

Upravo protiv te momčadi Liverpool je slavio 2-0 u prvoj utakmici natjecanja čime je izborio mogućnost borbe za naslov. S druge strane je do finala boljim izvođenjem jedanaesteraca, a bilo je nakon 1-1 konačnih 7-6, stigao Leicester City protiv WBA.

U finalu igranom u subotu u Hong Kongu Liverpool je slavio 2-1 pogocima Salaha (20.) i Coutinha (44.) kojima je okrenuto uvodno vodstvo Leicestera preko Slimanija iz 12. minute.

Prvi je ovo trofej za Liverpool otkad ga je u listopadu 2015. godine preuzeo njemački stručnjak Jürgen Klopp. Dejan Lovren je za pobjednike nastupao do 85. minute finala.