KRAJ: / Potpuni potop Varaždinaca na Maksimiru!

Dinamo je u prvoj finalnoj utakmici Kupa na Maksimiru u potpunosti deklasirao goste iz Varaždina rezultatom 5:1. Dva je pogotka postigao Beqiraj, dok su po jedan nadodali Sammir, Tonel i Badelj.

11.5.2011.
13:11

Zagreb. Maksimir. Gledatelja: 3.000. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).

Dinamo Zagreb (4-2-3-1): Kelava - Vrsaljko, Tonel, Cufre, Ibanez - Badelj, Calello - Morales, Sammir, Rukavina - Beqiraj

Varaždin (4-5-1): Krklec - Šimek, D. Škvorc, Sušac, Kvesić - Šafarić, Brlečić, Golubar, Posavec, F. Škvorc - Vugrinec

Strijelci: Sammir (9'), D. Škvorc (35'), Tonel (45'), Beqiraj (71'), Beqiraj (78'), Badelj (80')

KRAJ UTAKMICE

85' - još dvije promjene na terenu, po jedna sa svake strane. Umjesto Rukavine u igru je ušao Ademi, dok je Posavca zamijenio Glavina.

80' - Dinamo dolazi do još jednog pogotka. Opet pogreška Varaždinaca, Neometan se pored zbunjene protivničke obrane prošetao Badelj i pogodio za potpuni potop gostiju.

78' - Još jedan pogodak Beqiraja! Nova velika pogreška gostujućeg vratara. Na povratnu loptu prije njega klizećim startom stigao je Beqiraj nakon čega je pogodio praznu mrežu.

71' - Novi pogodak za Dinamo. Sammir je poslao odličnu loptu kroz sredinu terena za Beqiraja koji se sjajno othrvao gostujućim braničima i bez problema pogodio za povećanje vodstva.

70' - Rukavina je sjajno nanizao nekoliko igrača na sredini terena nakon čega je na desnoj strani poslužio Vrsaljka, ovaj iz prve prizemnom loptom pokušao pronaći Tomečaka na drugoj strani, no bio je prekratak.

64' - dvije zamjene na terenu. U domaćoj momčadi u igru umjesto Moralesa ulazi Tomečak, dok kod gostiju Vugrinca mijenja Glavica.

63' - Ibanez se izborio za loptu u samog kutu igrališta nakon čega je poslužio Moralesa na 30-tak metara, a ovaj iz prve opalio po golu Krkleca koji loptu ipak izbacuje u korner.

61' - Vugrinec je pucao s 20-tak metara, lopta se na putu zaustavila na ruci Ibaneza, no sudac se nije oglasio.

53' - Ibanezova bomba s gotovo 35 metara otišla je u sam kut Varaždinskih vrata. Krajnjim naporom Krklec ipak brani.

50' - prva prilika u nastavku pripala je Sammiru. Pokušao je Brazilac pored dva gostujuća igrača s 18 metara iznenaditi Krkleca, no njegov udarac odlazi pored gola.

46' - krenuo je nastavak susreta. Na početku drugog dijela nema promjena na terenu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+2' - Gol za Dinamo. Morales je u posljednjim trenucima prvog dijela ubacio iz kornera. Preletjela je lopta na drugu stranu gdje je u skoku najviši bio Tonel, a njegov udarac odsjeo je u donjem desnom kutu Krklecovih vrata.

40' - Ibanez je još jednom sjajno prošao po lijevoj strani i ubačajem pronašao Rukavinu koji s desetak metara glavom puca preko gola.

35' - Varaždin je došao do izjednačenja. Korner s desne strane izveo je Vugrinec. Lopta je prošla pored nekoliko domaćih igrača i naposljetku se odbila od ramena Dina Škvorca i završila točno u sami gornji kut Kelavinih vrata.

25' - Vrsaljko je prošao po desnoj strani, ubacio u peterac gdje je prvi do lopte došao Beqiraj. Njegov udarac uspjela je blokirati varaždinska obrana.

20' - Beqiraj se oslobodio svojih čuvara, sjurio prema gostujućem golu nakon čega je dodao za Sammira, a ovaj iz odlične pozicije za ruba kaznenog prostora lošim udarcem upropastio lijepu priliku.

12' - Dinamo je imao odmah priliku povećati vodstvo. Odlično je po lijevom boku prošao Ibanez, ubacio za Beqiraja, a ovaj sa pet metara glavom promašio cijela vrata.

9' - Dinamo je poveo. Ibanez je izveo slobodni udarac s desne strane, lopta se odbila od poda i završila na gredi nakon čega je zavladala opća panika u obrani Varaždinaca. Uspjeli su je gosti nekako izbaciti iz kaznenog prostora no došla je do Sammira koji tuče prizemno sa 20-tak metara. Mlak udarac prolazi kroz ruke gostujućeg vratara Krkleca. Velika greška mladog Varaždinca.

5' - otvaranje je za nama. Pokušavaju Modri kroz sredinu terena probiti zgusnutu obranu gostiju, no za sada im to ne polazi za nogom. Pokušao je jednim ubacivanjem Sammir pronači svoje suigrače, ali lopta je sletjela ravno u ruke Krkleca.

1' - započeo je susret na Makimiru. Dinamo ove sezone još nije pobijedio Varaždince i kup je prva prilika da to promijene. No, gosti imaju drugačije namjere.

Matematika je jednostavna. Osvoji li Hajduk drugo mjesto u prvenstvu, što je predsjednik Hrvoje Maleš naredio kao imperativ, Splićani će u kvalifikacije za Europsku ligu ići tek u 3. pretkolu, odnosno 28. srpnja.

Međutim, osvoji li Varaždin Hrvatski kup, preuzima ulogu druge momčadi Hrvatske i Toplakovi klinci u tom slučaju kreću od 3. pretkola, a hajdukovci će u borbu za Europu morati ranije. U slučaju poraza, Varaždin će morati u 1. pretkolo, a posljednja dva prvenstvena kola odlučivat će o tome kada će se Split i Hajduk uključiti u natjecanje.

Jedno je sigurno. Ispusti li Hajduk treće mjesto, a trenutno ima samo dva boda prednosti ispred Splita, bit će rigoroznih kazni, najavio je predsjednik Maleš. Ostale su dvije šanse za popravak dojma na kraju jedne neuspješne sezone. Hajduk u subotu, u 29. kolu gostuje kod Zagreba, a u zadnjem kolu igra protiv Lokomotive na Poljudu.