I to se dogodilo / Kovačić nakon 1033 dana prekinuo crni niz: Napokon je zabio svoj prvijenac u dresu Chelseaja

Posljednji je gol zabio još u dresu španjolskog Real Madrida u siječnju 2017. godine

27.11.2019.
21:11

Mateo Kovačić zabio je svoj prvijenac u dresu Chelsea. U 71. nastupu za engleski klub prekinuo je crni niz od 145 utakmica. Chelsea je u 5. kolu Lige prvaka gostovao kod španjolske Valencije.

Domaći su poveli u 40. minuti preko Solera, a samo minutu kasnije Kovačić se lijepo namjestio na udarac s 18 metara i između nekoliko protivničkih nogometaša prizemnim udarcem pogodio kut domaćeg gola. Minutu kasnije Kovačić je imao šansu i za drugi gol, ali mu je golman obranio.

Posljednji je gol zabio još u dresu španjolskog Real Madrida 29. siječnja 2017 u španjolskom prvenstvu protiv Real Sociedada.

Chelsea i Valencia na kraju su odigrali 2:2. U tablici Chelsea je 1. s 8 bodova, pa slijede Ajax, Valencia i Lille.