KOPIĆ MOŽE ODAHNUTI: / 'Pritisak je bio ogroman, morali smo ostati u konkurenciji za trofej'

Hajdukov trener Željko Kopić osjetio je olakšanje nakon što su njegovi nogometaši u četvrtfinalu Hrvatskog kupa u Gradskom vrtu svladali Osijek s 3-1.

29.11.2017.
20:32
Davor Javorovic/PIXSELL

Ostali su na taj način Splićani u igri za barem jedan trofej ove sezone kad već u prvenstvu imaju ogromnih 12 bodova zaostatka za Dinamom.

"Pritisak je bio ogroman, morali smo napraviti sve da budemo konkurentni za trofej. Ovo će nam biti dodatni motiv za ostale utakmice", prenosi Kopićevu izjavu Dalmatinski portal.

VELIKA SPLITSKA FEŠTA U GRADSKOM VRTU: /

Hajduk slavio usred Osijeka i izborio polufinale Hrvatskog kupa

'Uvijek treba imati dozu sreće'

Hajduk je poveo u 39. minuti pogotkom Ohandze, Osijek je izjednačio u 59. preko Marića, a do kraja su Splićani golovima Nižića i Ercega osigurali plasman u polufinale.

"Što se tiče energije i inenziteta, utakmica je bila na visokoj razini. Imali smo dogovor za prvo poluvrijeme da idemo s tri napadača da se što više pokušamo rasteretiti i u primanju lopte i zadržavanju posjeda. To je dobro funkcioniralo. U drugom poluvremenu Osijek je očekivano pritisnuo, dolazili su centaršutevi s bočnih pozicija. Zarotirali smo se, stavili tri igrača u zadnju liniju kako bismo pokrili cijelu širinu igrališta. Uvijek treba imati dozu sreće, mi smo zabili gol iz prekida. Taj Nižićev gol je usmjerio utakmicu, ostalo nam je dosta prostora za kontranapade iz kojih smo jednu priliku iskoristili. Zaista smo sretni zbog ove pobjede", dodao je Hajudkov trener.

Zekić ništa ne predbacuje svojim igračima

Strateg Osijeka Zoran Zekić je dodao:

"Hajduk je u prvom poluvremenu jednom prešao centar i zabio gol, mi smo imali dosta šansi i polušansi. Čestitam Hajduku na prolasku dalje, ali ne mogu svojim igračima ništa predbaciti."