LJUDI U CRNOM / Komisija: Hajdukov pogodak čist, a Dinamov opravdano poništen. Evo što kažu na Ivanušecov start

Član Komisije Draženko Kovačić dao je za pravo sucima i u slučaju poništenog pogotka na otvaranju utakmice s Goricom

23.1.2023.
11:24
Luka Stanzl/PIXSELL

Vratio se HNL, a u prvom kolu nakon pauze odmah nam je donio pregršt uzbuđenja i malo golova. Od pet redovnih utakmica četiri su završile remijem, a na tri su mreže mirovale. Bez pogodaka i pobjednika su odigrali Istra i Belupo, Dinamo i Gorica te Varaždin i Lokomotiva. Osijek i Rijeka su podijelili bodove odigravši 1:1, a jedinu pobjedu je ostvario Hajduk protiv Šibenika do koje je stigao preokretom za konačnih 2:1.

Vremenski uvjeti su proteklog vikenda bili grozni, a travnjaci natopljeni kišom ili prekriveni snijegom tako da je posao igračima, ali i sucima bio otežan.

HNL SE VRATIO /

NAVIJAČKA GALERIJA Grozno vrijeme i poluprazni stadioni: Torcida i Boysi izvjesili žestoke poruke

Suci bez greške u 18. kolu

Nakon što su sve utakmice odigrane, odluke ljudi u crnom komentirao je u emisiji Studio HNL član sudačke komisije Draženko Kovačić.

Prvi detalj na kojeg se osvrnuo jest kazneni udarac u susretu Osijeka i Rijeke.

'U 35. minuti opravdano je dosuđen kazneni udarac za Rijeku u Osijeku. Igrač Osijeka desnom rukom, odnosno dlanom, zaustavlja loptu, što je kažnjivo. Sudac je to odlično vidio. U 88. minuti opravdano je poništen pogodak Osijeka, jer je bilo zaleđe. Provjera je dugo trajala, jer VAR nije zbog uvjeta na terenu bio do kraja u funkciji', konstatirao je Kovačić.

Na Maksimiru nitko nije oštećen

Član Komisije dao je za pravo sucima i u slučaju poništenog pogotka na otvaranju utakmice s Goricom.

"U toj je situaciji bila opravdana VAR intervencija, jer glavni sudac nije vidio prekršaj. Igrač Dinama nije udario loptu u spornoj situaciji, nego je udario suparnika po gležnju. U 87. minuti gosti su tražili kazneni udarac, ali sudac je ispravno procijenio da tamo nije bilo intenziteta za prekršaj", tvrdi Kovačić.

Posljednji detalj koji je analizirao odnosi se na izjednačujući pogodak Hajduka, odnosno situaciju koja mu je prethodila.

"Hajduk je izjednačujući gol postigao iz situacije koja je bila jako teška za suca, ali Livaja u toj situaciji nije bio u zaleđu, te je VAR donio ispravnu odluku", zaključio je.