KATASTROFALNA IZVEDBA HAJDUKA PROTIV LOKOMOTIVE: / Vrlo rano primili efektan gol. Caktaš promašio penal, zapucali previše zicera

Jedini pogodak na utakmici postigao je Petrak već u 4. minuti

30.1.2021.
21:05

Nogometaši Lokomotive pobjegli su s dna ljestvice Prve HNL 1-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Hajduka u susretu 18. kola. Jedini pogodak na utakmici postigao je Petrak već u 4. minuti.

Hajdukova obrana nije dobro raščistila situaciju nakon ubacivanja prema Jelaviću, a zatim je laoptu na 20-ak metara od domaćih vrata natrčao Petrak i preciznim udarcem pogodio sam gornji lijevi kut.

30.01.2021., stadion Poljud, Split - Utakmica 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige, HNK Hajduk - NK Lokomotiva. Mijo Caktas. Photo: Milan Sabic/PIXSELL

Hajduk je odigrao bezidejno prvo poluvrijeme, no u nastavku je ipak stvorio nekoliko prilika za poravnanje, a najbolju je imao odmah na početku drugog poluvremena kada je nakon Jelavićeva igranja rukom u svom kaznenom prostoru sudac Pejin dosudio kazneni udarac. No, kapetan Hajduka Caktaš je u 49. minuti s bijele točke promašio čitava vrata.

Ovom pobjedom Lokomotiva je stigla na deveto mjesto sa 15 bodova, koliko ima i osmi Varaždin koji je odigrao susret više, dok je na dno pala Istra 1961 sa 13 bodova. Hajduk je, pak, ostao šesti sa 20 bodova, koliko ima i peti Slaven Belupo, a samo bod manje ima sedmi Šibenik.

Na vrhu su Dinamo i Osijek sa po 39 bodova.

UŽIVO

SPLIT, STADION POLJUD, 18. KOLO PRVE HNL, 19:10

Hajduk – Lokomotiva 0:1

Sastavi:

Hajduk: Kalinić, Mujakić, Simić, Vušković, Todorović, Jurić, Atanasov, Caktaš, Jairo, Diamantakos

Lokomotiva: Santini - Marković, Papadopoulos, Lešković, Cipetić - Kallaku, Đira, Petrak - Čeliković, Jelavić, Aliyu

Kraj utakmice.

90' + 1' - Još tri minute se igra.

90' - Kakav promašaj za Hajduk. Sam je ostao na drugoj stativi igrač Hajduka Jakoliš, ali umjesto u gol poslao je loptu daleko iza negdje na atletsku stazu.

89' - Marić sada uklizava u noge igraču Hajduka, vrlo grubo i dobiva žuti karton.

85' - Curi vrijeme Hajduku, mogli bi doživjeti težak poraz i to na svom Poljudu i to od fenjeraša.

80' - Ništa bolje poluvrijeme od nogo prvog. Jalova igra Hajduka i solidna obrana Lokomotive koja nije imala većih problema, osim onog nerealiziraog penala.

78' - Šimić dobiva žuti karton zbog vrlo grubog prekršaja.

76' - Marić i Osmanković ušli, Đira i Kallaku izašli.

68' - Dolček i Jakoliš ulaze, Diamantakos i Caktaš idu van.

64' - Kallaku pogađa spojnicu, a joj kakav bi to gol bio. Uff.

61' - Pivarić i Šimić su ušli, Jelavić i Čeliković izašli kod Lokomotive.

57' - Vušković tuče glavom, ali metar iznad gola.

55' - Hajduk pokušava i grize u drugom poluvremenu, ali za sada ne ugrožavaju gol Lokomotive.

50' - Caktaš je promašio jedanaesterac, katastrofalna izvedba Hajduka nastavlja se i u drugom dijelu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nadamo se da će biti nešto atraktivnije od prvog.

45' + 2' - Kraj prvog dijela.

43' - Tekliću ide žuti karton za grub prekršaj na Điri.

42' - 'Ajde neloša akcija Hajduka, Teklić se izvukao na lijevu stranu i centrirao oštro na peterac, a tamo je Jurić zamalo glavom pogodio.

40' - Evo žuti karton za Cipetića rukom je u lice udario igrača Hajduka, činilo se slučajno, ali opet neoprezno je bilo.

36' - Kallaku je dobio laktom u glavu, Jurić ga je zakačio i sad mu liječnici ukazuju pomoć. Što se tiče utakmice tu se nema što previše dodati, Hajduk je vrlo loš, Lokomotiva se dobro drži.

30' - Aliyu se ozlijedio i neće moći nastaviti, ušao je Emerson.

20' - Nikakve posebne opasnosti nema po gol Lokomotive, jalova igra Hajduka...

10' - Istini za volju, Hajduk zaista izgleda loše, ne uspijevaju složiti dobru akciju, bezopasni su po vrata Lokomotive, a Kalinić je nedavno katastrofalno reagirao i zamalo skrivio novi gol.

4' - GOOOOOOOOOOOOOOL! PETRAAAAAAK! Aliyu je prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu, a na lopti natrčava Petrak i snažno udara loptu, koja se malo odbija od Jurića i vara Kalinića.

1' - Počela je utakmica.