Kakva blamaža: Hrvatska primila gol u 90. minuti!

Hrvatska je na gostovanje u Gruziju otišla s puno optimizma i nadom kako protiv borbenih i neugodnih domaćina možemo upisati tri boda koja bi nas ostavila na vrhu skupine F kvalifikacija za EURO.

26.3.2011.
17:30

Kvalifikacije za EURO 2012. (SKUPINA F) STADION: Boris Paichadze SUDAC: Paolo Tagliavento (Italija). GLEDATELJA: 65.000

STRIJELAC: 1:0 - Kobiashvili (90).

GRUZIJA: Revishvili - Salukvadze, Khubutia, Kaladze, Amisulashvili, Khizanishvili, Kankava, Daushvili (Gogita, 73), Iashvili (Martsvaladze, 62), Kobiashvili, Dvalishvili (Siradze, 46).

HRVATSKA (4-3-2-1): Runje - Srna, Ćorluka, Lovren, Strinić - Dujmović, Rakitić (Perišić, 61), Modrić - Kranjčar (Jelavić, 70), Petrić (Pranjić, 84) - Kalinić. DRUGO POLUVRIJEMEKRAJ utakmice! Pokušali smo u posljednjim minutama doći do pogotka koji bi nam donio makar bod, no ništa od toga. Revishvili je u dva navrata sačuvao svoju mrežu i ostalo je 1:0.

90' - GOL za Gruziju! Zabio je Levan Kobiashvili. Bila je to praktički jedina prava prilika domaćina na utakmici - Martsvaladze je primirio jednu dugu loptu u našem kaznenom prostoru, vratio povratno za Kobiashvilija, koji je s desetak metara matira Runju.

84' - posljednja izmjena na utakmici. Pranjić je ušao umjesto Petrića.

78' - novi pokušaj Gruzijaca, Gogita je tukao s ruba 16-erca preko vrata. Na drugoj strani Perišić je uzvratio na isti način. Sve manje vremena za Vatrene.

77' - Khizanishvili opet prijeti, srećom ni ovog puta njegov udarac nije bio precizan.

73' - opasno je bilo pred našim vratima, nakon kornera je glavom tukao Khizanishvili, no nije pogodio okvir Runjinih vrata. Posljednja izmjena kod domaćina - ušao je Gogita, a izašao Daushvili.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

70' - Kranjčar izlazi iz igre, a Bilić u vatru šalje Jelavića. Martsvaladze je zaradio prvu opomenu kod domaćina.

65' - Kranjčar je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Martsvaladzeu.

62' - Martsvaladze je ušao za domaćine. Igru je napustio Iashvili.

61' - prva izmjena kod Vatrenih. Perišić umjesto Rakitića.

60' - pokušaj Kalinića glavom iz teške pozicije, otišlo je to visoko preko vrata.

52' - Dujmović je zbog prekršaja zaradio prvi žuti karton na utakmici.

48' - odlično je tukao Kranjčar s ruba šesnaesterca, no vratar domaćina odbio je Nikin oštar udarac u novi korner za Hrvatsku.

46' - počelo je drugo poluvrijeme. Nadamo se boljoj igri Vatrenih u nastavku. Izbornik Slaven Bilić se nije odlučio za promjene na odmoru. No, zato su mijenjali domaćini - Siradze je ušao umjesto Dvalishvilija.

PRVO POLUVRIJEME Kraj prvog poluvremena. Bez prave igre i bez pravih prilika naših nogometaša. Dobro smo zatvorili domaćine, koji praktički nisu pošteno prešli na našu polovicu, no ne uspjevamo do kraja nametnuti Gruzijcima svoju igru. Inicijativa je na strani Vatrenih, ali nema pravih lopti za Kalinića ili Petrića.

44' - Srna je neugodno ubacio u peterac, no pred Kalinićem je počistila obrana domaćina u novi korner za Vatrene.

38' - traje pritisak naših nogometaša. Pokušao je Kalinić iz okreta, no lako je to pokupio gruzijski čuvar mreže.

30' - pola sata igre je za nama. Poprilično nezanimljiv nogomet u Tbilisiju.

28' - konačno jedan dobar udarac prema vratima domaćina. Tukao je Petrić, no Revishvili je odbio u korner.

22' - Petrić je pokušao iz slobodnjaka, no završilo je to u živom zidu.

15' - napadi domaćina lome su uglavnom čim igrači Gruzije ozbiljnije prijeđu na našu polovicu. Vatreni imaju inicijativu, ali nema previše prostora pored dobro i gusto posloženog gruzijskog bedema.

8' - u prvim minutama susreta lopta je većinom u nogama hrvatskih nogometaša, no osim udarca Modrića, nije bilo pravih prijetnji po vratara domaćih.

3' - prvi udarac prema vratima Gruzije. Tukao je Modrić s dvadesetak metara, no otišlo je to preko gola.

1' - počela je utakmica u Tbilisiju. Sretno Vatreni!

NAJAVA Uoči vrlo važnog gostovanja u Gruziji izbornik Slaven Bilić ostao je bez dvojice reprezentativaca. Najprije je otpao Eduardo, a dan uoči dvoboja ozlijedio se i Ivo Iličević.

No, unatoč tomu Bilić vjeruje u dobar rezultat. Kao i svi naši reprezentativci smatra kako je Hrvatska bolja momčad od Gruzije.

"Prenio sam Biliću da je Gruzija ozbiljna momčad. Mi smo bolji, favoriti smo, ali igramo pred 55 tisuća njihovih fanatičnih navijača", izjavio je Dean Računica, nekadašnja Hajdukova desetka, koji je za izbornika Vatrenih špijunirao sljedećeg protivnika.

Hrvatska je slavila u svom posljednjem dvoboju, Vatreni su svladali Češku s 4:2

"Velika je stvar za nas što, kako stvari stoje, neće igrati Ananidze. On im je najbolji igrač. Ananidze je prava replika Luke Modrića, stvarno je kvalitetan", napomenuo je Računica, no ipak ističe kako je glavni adut Gruzijaca prije svega momčadska igra i već spomenuti navijači, koji će ih nositi u pokušaju da protiv Hrvatske ostvare dobar rezultat i ostanu u igri za EURO 2012.

Utakmicu možete pratiti od 18 sati uz prijenos UŽIVO na net.hr-u.