KAKAV LUDI POČETAK GODINE U PREMIERSHIPU: / Kovačićev Chelsea primio golčinu škaricama i na kraju prosudo bodove

Chelsea je na gostovanju kod Brightona vodio do 84. minute pogotkom Azpilicuete

1.1.2020.
16:56

Nogometaši Aston Ville osvojili su sva tri boda slavljem 2-1 (2-0) na gostovanju kod Burnelyja, dok su Brighton i Chelsea odigrali 1-1 (0-1), u prve dvije utakmice 21. kola engleske Premier lige odigrane u srijedu.

Aston Villa je ključnu prednost stekla u prvom poluvremenu pogocima Weasleyja (27) i Grealisha (41). Do kraja dvoboja domaća momčad je uspjela samo smanjiti zaostatak golom Wooda (80). Hrvatski reprezentativni vratar Lovre Kalinić nije bio ni među pričuvama na gostujućoj klupi.

single club/league/player publications/services.

GOAL: Alireza Jahanbakhsh (Brighton) scores a goal to equalise 1-1 during the Premier League match between Brighton and Hove Albion and Chelsea at the American Express Community Stadium, Brighton and Hove Brighton and Hove Albion v Chelsea, Premier League - 01 Jan 2020, Image: 490521638, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists (outside the EU), club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images (+15 in extra time). No use to emulate moving images. No use in betting, games or, Model Release: no, Credit line: Jane Stokes/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

Chelsea je na gostovanju kod Brightona vodio do 84. minute pogotkom Azpilicuete (10). No, tada je iranski napadač Alireza Jahanbakhsh, koji je ušao u igru u 68. minuti, pokazao iznimnu snalažljivost te je 'škaricama' sa 11 metara pogodio donji desni kut za konačnih 1-1. Mateo Kovačić je igrao zadnjih 17 minuta za goste i dobio žuti karton.

Vodeći Liverpool ima 55 bodova iz 19 nastupa. Leicester je drugi sa 42 boda iz 20 utakmica, a Manchester City je treći sa 41 bodom. Chelsea je na četvrtom mjestu sa 36 bodova iz 21 nastupa. Brighton i Burley imaju po 24 boda i zauzimaju 13. i 14. mjesto na ljestvici Premier lige, na kojoj je Aston Villa sa 21 bodoma privremeno skočila na 16. poziciju i pobjegla iz zone ispadanja.