JUŽNOAMERIČKE KVALIFIKACIJE / Argentina uvjerljivo slavila protiv Urugvaja, Messi zabio rijetko viđen pogodak

Brazil je do sada imao stopostotni niz, devet pobjeda u isto toliko susreta, a prekinut je u gostima u Kolumbiji u utakmici koja je završila 0:0.

11.10.2021.
8:06

U južnoameričkim nogometnim kvalifikacijama za SP 2022. u nedjelju je prekinut stopostotni niz Brazila, a u derbiju kola u Buenos Airesu je Argentina svladala Urugvaj sa 3:0.

Argentina je povela neobičnim golom Lionela Messija u 38. minuti. On je sa oko 35 metara prebacivši braniče Urugvaja uputio loptu u kazneni prostor prema svom napadaču Nicolasu Gonzalezu, koji ju je promašio kao i istrčali vratar Fernando Muslera i tako je lagano putujuća lopta ušla u mrežu.

Šest minuta kasnije Rodrigo De Paul pogađa za vodstvo Argentine 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Lautaro Martínez (62').

'BILA JE OVO NOĆ IZ SNOVA' /

Francuzi u ekstazi nakon osvajanja Lige nacija: 'Bez obzira na to protiv koga igramo uvijek pokušavamo to napraviti'

Brazil stopostotan

Brazil je na vrhu poretka sa 28 bodova, a slijedi Argentina sa 22, s tim da obje momčadi imaju utakmicu manje. Ekvador i Urugvaj imaju po 16 bodova, a petoplasirana Kolumbija 15.  Četiri reprezentacije idu direktno na SP, dok će peta u dodatne kvalifikacije.