JUVENTUS SLAVIO PROTIV ROME: / Ronaldo i Demiral zabili za prvo mjesto na ljestvici talijanske lige

12.1.2020.
23:21

U derbiju 19. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Rimu pobijedio Romu sa 2:1 preuzevši vodstvo na ljestvici.

Torinska "Stara dama" je već nakon deset minuta vodila 2:0, a domaćin je u nastavku uspio tek ublažiti poraz.

Gosti su poveli u trećoj minuti golom Meriha Demirala, a sedam minuta kasnije Cristiano Ronaldo je realizirao kazneni udarac za 2:0. U 68. minuti je smanjio Diego Perotti iz novog jedanaesterca.

U ranije odigranim susretima svih pet domaćina je upisalo pobjede.

[VIDEO] POGLEDAJTE MODRIĆEV MAJSTORSKI POGODAK: /

Slovenac je ovu bombu mogao samo ispratiti pogledom

Badelj bez minuta

Verona, koju vodi Ivan Jurić, je pobijedila Genou sa 2:1, Sampdoria je deklasirala Bresciju sa 5:1, Udinese je bio uvjerljiv protiv Sassuolo sa 3:0, dok su Fiorentina i Torino sa po 1:0 slavili protiv SPAL-a i Bologne.

Genoa je u Veroni povela u 41. minuti preko Antonia Sanabrije, no domaćin je u nastavku susreta okrenuo rezultat. Izjednačio je Valerio Verre iz kaznenog udarca u 55. minuti, a na 2:1 je povisio Mattia Zaccagni u 65. minuti.

Marko Pajač nije nastupio za Genou.

Sampdorija je osvojila važne bodove protiv jednog od izravnih suparnika za prvoligaški spas. Gosti su poveli u 12. minuti golom Jhona Chancellora, no domaćin je u nastavku okrenuo rezultat s pet golova u nizu. Strijelci su bili Karol Linetty (34'), Jakub Jankto (45+3'), Fabio Quagliarella (69'-11m, 90+2') i Gianluca Caprari (77'). Bila je to tek druga Sampina pobjeda u zadnjih šest kola.

Udinese je porazio Sassuolo sa 3:0 upisavši treću pobjedu u nizu. Golove su zabili Stefano Okaka (14'), Ken Sema (68') i Rodrigo De Paul (90').

Fiorentina je golom Germana Pezzelle u 82. minuti slomila SPAL, prekinuvši niz od četiri kola bez pobjede. Milan Badelj nije nastupio za Viole, baš kao niti Karlo Letica kod gostiju.

Identičnim rezultatom je Torino pobijedio Bolognu, a gol odluke zabio je Alex Berenguer u 11. minuti. Bologna je u posljednjih pola sata imala dvije sjajne prilike za izjednačenje, no obje je zapucao Rodrigo Palacio.

U ponedjeljak kolo zatvaraju Parma i Lecce.

Na ljestvici vodi Juventus sa 48 bodova, Inter je drugi s dva boda manje, a na trećem mjestu je Lazio sa 45 bodova.