LOŠ UTORAK ZA HRVATE / Juranovićev Union dramatično izgubio duboko u sudačkoj nadoknadi, bez pobjede ostali i Šimić i Sučić

3.10.2023.
20:54

U prvim utakmicama 2. kola Lige prvaka Real Sociedad je slavio u gostima kod RB Salzburga, dok je u Berlinu portugalska Braga slavila kod Uniona s 3-2.

SADA NAPOKON ZNAMO /

Logo Lige prvaka jedan je od najpoznatijih na svijetu, no znate li što predstavlja osam zvjezdica na njemu?

U Salzburgu je Real Soiedad iz dva protunapada u prvih pola sata postigao dva pogotka preko Mikela Oyarzabala (7) i Braisa Mendeza (29). To je bilo dovoljno za pobjedu, iako je austrijski prvak prijetio, ali bez udarca u okvir sve do 96. minute. U 47. minutu dosuđen je penal nakon prekršaja nad mladim hrvatskim reprezentativcem Rokom Šimićem, ali je VAR nakon dugog razmatranja poništio tu odluku.

Šimić je odihgrao cijelu utakmicu, a u 78. minuti je za Red Bull ušao i Luka Sučić.

U ovoj skupini kasnije igraju Inter i Benfica.

U Berlinu je Union u prvoj domaćoj utakmici Lige prvaka u povijesti počeo furiozno i poveo 2-0 golovima Surinamca Sheralda Beckera (30, 37), ali su se Portugalci vratili u igru pogocima Malijca Sikoua Niakate (41) i Nizozemca Brume (51). Union je bio na pragu prvi bod ikad u Ligi prvaka sve do 95. minute kada Andre Castro udarcem s 20 metara donosi pobjedu Bragi. Josip Juranović je igrao cijelu utakmicu za Union.

U ovoj skupini kasnije igraju Napoli i Real Madrid.