RAKITIĆ ZAPALIO INTERNET / 'Navijali smo za Sevillu zbog njega. Jedan je od najpodcjenjenijih igrača ikad, a živuća je legenda'

Twitter 'gori' zbog Ivana Rakitića

1.6.2023.
10:22

Fantastični Ivan Rakitić jučer je svojim nastupom za Sevillu u finalu Europske lige protiv Rome oduševio nogometni svijet. Fanovi na Twiteru hvale Hrvata, a neki pišu kako je ludo što svijet nije obraćao pozornost na magični duo Vatrenih kad je igrao zajedno...

"Ivan Rakitić i Luka Modrić, jedan od najvećih dua nogometa koji su prošli ispod radara", navodi se na Twitteru.

Pojavila se mini rasprava u kojoj je naglašeno kako su navijači Barcelone navijali u finalu za Sevillu, ne zbog toga što je Sevilla španjolski klub nego zbog Ivana Rakitića jer je igrao za Barcu...

"Navijali smo za Sevillu zbog Ivana Rakitića", stoji na Twitteru.

"Ivan Rakitić jedan je od od najpodcjenjenijih igrača svih vremena. Pa, on ima više golova od Luke Modrića i tri asistencije manje od nekog za koga se govori da je najveći svih vremena".

"Ivan Rakitić živuća je legenda u svjetskom nogometu".

Nogometaši Seville po sedmi put su osvojili Europsku ligu, u finalnom susretu u Budimpešti španjolska momčad je pobijedila Romu nakon jedanaesteraca s 5-2 (1-1, 1-1).

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-1, a isti je rezultat ostao i nakon 120 minuta. Tijekom jedanaesteraca svi su izvođači Seville bili precizni, redom su pogađali Ocampos, Lamela, Rakitić i Montiel za slavlje.

Kod Rome je pogodio samo Cristante, dok je potom udarac Mancinija obranio Bono, a Ibanez je pogodio vratnicu.

NITKO KAO ON /

Fantastični Ivan Rakitić najbolji igrač finala Europske lige, izdominirao je sve

Osim samog naslova pobjednika ovog natjecanja, ovo je finale imalo još jednu težinu. S obzirom da ni jedna od ove dvije momčadi kroz svoja nacionalna prvenstva nije osigurala igranje u Ligi prvaka iduće sezone, pobjednik je kao nagradu dobivao odlazak u to elitno natjecanje što je zaslužila Sevilla.

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić po drugi put je u karijeri sa Sevillom osvojio pobjednički pehar Europske lige, prvi puta je slavio 2014. godine.