Iako je prije mjesec i pol dana Leicester bio otpisan od vecine poznavatelja engleskog nogometa, od tada je upisao 6 pobjeda i 1 poraz, te se sada nalazi na 15. mjestu, tri boda iznad zone ispadanja.

9.5.2015.
20:17

U 36. kolu Leicester je na domacem terenu svladao Southampton sa 2:0, a oba gola zabio je Riyad Mahrez (7', 19'). Hrvatski reprezentativac Andrej Kramaric bio je na klupi za pricuve Lisica.

Jelavicev Hull City je sa 0:1 izgubio od Burnleyja, koji je vec preselio u drugu ligu, a blizu tome je i Kranjcarov Queens Park Rangers, koji ima utakmicu manje, ali u nedjelju gostuje kod Manchester Cityja. Hull je na 18. mjestu i trenutno mu opstanak bjezi dva boda.

Napadac Hulla Nikica Jelavic, koji se je oporavio od ozljede, usao je u igru u 57. minuti, i dva je puta ozbiljno zaprijetio. U 68. minuti njegov udarac je blokiran, a u 70. glavom puca iznad grede.

Aston Villa je napravila veliki korak ka opstanku pobijedivsi West Ham 1:0 pogotkom Toma Cleverleyja u 31. minuti, a i Sunderland je uhvatio zadnji vlak za opstanak svladavsi Everton 2:0.

Everton - Sunderland 0:2 (Graham 53', Defoe 85')

Aston Villa - West Ham 1:0 (Cleverley 31')

Hull City - Burnley 0:1 (Ings 62')

Leicester - Southampton 2:0 (Mahrez 7', 19')

Newcastle - WBA 1:1 (Ayoze 41' / Anichebe 32')

Stoke - Tottenham 3:0 (Adam 21', Nzonzi 32', Diouf 86')

Crystal Palace – Manchester United 1:2 (Puncheon 57' / Mata 19'-11m, Fellaini 78')