I to je moguće: Hajduk potonuo još dublje!

Tri kola prije kraja HNL-a, momčad Hajduka je nastavila s prosipanjem ugleda. Bijeli izgubili usred Splita, ovoga puta od Cibalije koja je slavila s 2:1.

30.4.2011.
23:26

Dinamo je još prošlog vikenda potvrdio naslov prvaka, pa se Hrvatska nogometna liga tri kola prije kraja svela na borbu za treće mjesto i borbu za nastup u Europi između Intera i RNK Splita. Utakmice 27. kola igrane u ranijem terminu od 19 sati prošle su u revijalnom tonu. To će, međutim, teško utješiti navijače Hajduka koji je ponovno pokleknuo na svom Poljudu, izgubivši 2:1 protiv Cibalije.

Ante Miše je, kako je i obećao, izveo pred malobrojne navijače na Poljudu najjaču postavu s Vejićem, Andrićem, Tomasovim, Ljubičićem, Vukušićem..., ali Hajduk je ipak izgubio, i to na kraju s igračem manje. Sve bitno u prvom dijelu dogodilo se od 11. do 13. minute. Hajduk je poveo nakon lijepe akcije asistenta Tomasova i strijelca Čopa, ali samo dvije minute poslije gosti su izjednačili.

Čuljak je pretrčao Jozinovića po desnom krilu te asistirao Prgometu koji u naletu pogađa Radoševićevu mrežu. Cibalia je krajem prvog dijela mogla i povesti iz jedne gužve u kaznenom prostoru, a to se na kraju i dogodilo, samo u drugom poluvremenu, u 60. minuti. Ovoga je puta Prgomet bio asistent, a Čuljak strijelac.

Još jedno loše izdanje Hajduka okončano je grubim startovima na kraju utakmice. Prvo se Andrić izvukao samo sa žutim kartonom nakon grubog starta na Mazaloviću, a domaćima je u 89. minuti isključen Bulku jer je odgurnuo Čuljka.

Dinamo je u revijalnoj utakmici na Šubićevcu slavio s 2:0 te prošao puno bolje nego u mnogim prijašnjim susretima kada su mu bodovi bili zaista trebali. Domaći su, doduše, krenuli tradicionalno agresivno i držali takav ritam igre do polovine prvog poluvremena. U 20. minuti su imali i jedanaesterac, ali udarac Bačelića s bijele točke obranio je sjajni Kelava.

Modri su tada preuzeli inicijativu, a ono što s bijele točke nisu mogli napraviti domaći, odradili su gosti. Prvo je iz jedanaesetrca u 57. minuti točan bio Pedro Morales, nakon što je Antu Rukavinu u kaznenom prostoru srušio Bulat, a u zadnjoj minuti susreta penal je realizirao sam Ruki. najstrožu kaznu skrivio je vratar Blažević.

Osnovna misija 11-plasiranog Zadra u 27. kolu bila je pobijediti posljednjeg na tablici, Hrvatski Dragovoljac, i osigurati ostanak u prvoj HNL. U takvom su raspoloženju Zadrani i krenuli u utakmicu, tresle su se u prvom dijelu vratnice protivničkog gola, a nagrada je stigla u 42. minuti kada je Antonio Mršić iz slobodnog udaraca zabio jedini gol.

Osjeća se u Puli pobjednička strast otkad je momčad prije dva tjedna preuzeo domaći trener Igor Pamić. Istra se bori za ostanak u prvoj ligi, a po igri su na najboljem putu da to i ostvare. Siniša Linić doveo je oslabljenu Istru u vodstvo u 37. minuti odmjerenim udarcem s petnaestak metara, a pobjedu je domaćima osigurao najbolji strijelac Puležana Asim Šehić u 80. minuti.

Treba reći i da su mladi Varaždinci opet odigrali dobru utakmicu, imali inicijativu i prilike, ali u subotu navečer nisu imali ni sreće, a ni preciznosti.

Već u petoj minuti Ante Vitaić je iz slobodnog udarca prevario vratara Krševana Santinija, a bitka za Europu bila je gotova već u 29. minuti kada je na sjajnu dubinsku loptu Ivice Križanca natrčao Josip Serdaušić.

Inter nije imao nikakve šanse u prvom poluvremenu, što su gosti iskoristili i igrat će dogodine u Europi. Drugo poluvrijeme više nije utjecalo na rezultat.

"Veliki je uspjeh doći iz četvrte lige u Europu, to će biti zapisano u povijesti hrvatskog nogometa, sumnjam da će to netko ponoviti. Imamo dobru obranu, Imamo iskusne igrače predvođene Križancem, a u napadu uvijek zabijemo gol. Hajduk ćemo na drugom mjestu teško stići, malo je kola do kraja, bez obzira na svega pet bodova razlike. Probat ćemo se pojačati za Europu, ali i ovo je uspjeh", veselio se trener Splićana Ivan Katalinić.

Trener Intera Ilija Lončarević je dodao:

"Očito su se neki igrači prestrašili. Ipak, preneiskusna smo ekipa. Prvi pogodak primili smo rano, raspala nam se igra. Nisam nezadovoljan, pokušat ćemo zadržati četverto mjesto. No, da smo i pobijedili, imamo teži raspored od Splita. Pitanje da li bi zadržali treće mjesto".

Hajduk - Cibalia 1:2 (1:1) Šibenik - Dinamo 0:2 (0:0) Istra - NK Varaždin 2:0 (1:0) Zadar - Hrvatski Dragovoljac 1:0 (1:0) Inter Zaprešić - RNK Split 0:2 (0:2)

Igrano u petak: Lokomotiva - karlovac 0:0 zagreb Slaven Belupo 1:3 (1:1)

1. Dinamo 27 21 4 2 50:11 67 2. Hajduk 27 15 6 6 50:28 51 3. Split 27 14 4 9 33:19 46 4. Inter Zaprešić 27 12 5 10 30:30 41 5. Cibalia 27 11 7 9 30:20 40 6. Karlovac 27 11 5 11 23:25 38 7. Rijeka 27 9 10 8 27:31 37 8. Slaven Belupo 27 9 9 9 30:26 36 9. Osijek 27 8 11 8 26:25 35 10. Zadar 27 10 4 13 27:31 34 11. Varteks Varazdin 27 8 9 10 27:33 33 12. Zagreb 27 8 6 13 25:33 30 13. Šibenik 27 7 9 11 34:36 30 14. Lokomotiva Zagreb 27 7 8 12 20:33 29 15. Istra 1961 Pula 27 8 3 16 22:42 27 16. Hrvatski Dragovoljac 27 4 8 15 20:51 20