KAKVE SCENE / Hrvati svjedočili nevjerojatnoj situaciji u prijateljskoj utakmici: Sudac nakon kaosa odbio nastaviti suditi dvoboj

Na kraju su Česi slavili 2:1, s time da su sami i zabili sva tri gola

3.7.2023.
11:30

Nevjerojatna situacija dogodila se na prijateljskoj utakmici praške Slavije i poljskog Rakowa, gdje je sudac nakon 10-ak minuta igre pa toom kaosa na terenu odlučio kako više ne želi suditi utakmicu.

ZANIMLJIV IZBOR /

Ivana Knoll je na Ibizi 'ulovila' Haalanda: Norvežanin na Instagramu prati samo jednog Hrvata, ali ne i nju

Austrijski sudac Lino Heiduck u 10. minuti utakmice isključio je igrača Rakowa Giannisa Papanikolaoua. To se nije svidjelo njegovim suigračima, među njima i dvojici hrvatskih nogometaša Zoranu Arseniću i Franu Tudoru, koji su pokušali uvjeriti suca da ne kazni Grka ili mu pokaže samo žuti karton, javlja Sport.tvp.pl

Sudac nije mijenjao odluku, a također nije dopustio da Rakow umjesto isključenog igrača uvede igrača na teren. Kako Poljaci nisu htjeli igrati sljedećih 80 minuta s 10 igrača protiv 11 Slavije. sudac je odlučio da više ne želi suditi utakmicu.

S pomoćnicima se povukao u svlačionicu, nakon čega su se Slavia i Rakow dogovorili kako će utakmicu nastaviti, a glavni sudac bio je jedan od trenera Rakowa, a pomoćnici su bili iz Slavije.

Na kraju su Česi slavili 2:1, s time da su sami i zabili sva tri gola. Za vodstvo Rakowa autogol je zabio Tijani, da bi dva gola za pobjedu Slavije zabio van Buren (64′, 91′).

Za Rakow je kao kapetan do 67. minute zaigrao Zoran Arsenić, dok je Fran Tudor odigrao cijeli susret.