HRVATE U ČETVRTAK ČEKA NAJČUDNIJA UTAKMICA: / 'Nikad mi se prije nije ovo dogodilo'

U Seriji A će se u četvrtak odigrati vrlo neobična utakmica. Trajat će, naime, samo sat vremena, točnije 62 minute.

14.12.2016.
15:48
afp, GIUSEPPE CACACE

Riječ je zapravo o nastavku utakmice između Genoe i Fiorentine koja je započela još u rujnu u sklopu trećeg kola, ali je prekinuta u 28. minuti zbog olujnog nevremena. Nastavak napokon slijedi ovaj četvrtak od 20 sati.

OTKRIVENI DETALJI UGOVORA: /

Vatreni postaje jedan od najplaćenijih hrvatskih nogometaša

'Divim se Juriću'

"Nije lako najavljivati ovakvu utakmicu. Nikad mi se prije nije ovo dogodilo. Vidjet ćemo, mislim da se moramo pripremati normalno, kao da se igra 90 minuta", najavio je trener Genoe, hrvatski stručnjak Ivan Jurić.

Genoa u posljednje vrijeme igra promjenjivo, u zadnjih je devet kola ostvarila samo dvije pobjede, ali itekako zvučne. Najprije je srušila Milan s 3-0, a potom i aktualnog prvaka Juventus s 3-1

"Znam Jurića i divim se njegovom nogometu. Proučavali smo Genou koja igra slično nama. Bolji su od nas fizički, ali mi smo bolji kao kolektiv", naglasio je trener Fiorentine Paulo Sousa.

'Ovo je Kalinićevo vrijeme'

Jedan od glavnih aduta portugalskog stručnjaka je naš Nikola Kalinić koji igra u životnoj formi. S dva je pogotka u prošlom kolu srušio Sassuolo (2-1), a ukupno ove sezone ima 12 golova u 20 nastupa za klub.

"Ovo je njegovo vrijeme. Sjajan je, ne samo zbog onoga što radi na terenu, već je izvanredan i kao čovjek. Uvijek je na mjestu, kao igrač, suigrač i osoba", nahvalio je Sousa hrvatskog napadača.

Osim Jurića i Kalinića, Hrvatsku će u četvrtak u sat vremena utakmice predstavljati i Milan Badelj i Hrvoje Milić kao članovi Fiorentine.