HAJDUK - GORICA 0:2: / Debakl Splićana produbio krizu na Poljudu, novi poraz dodatno naljutio navijače

Nogometaši Gorice priredili su iznenađenje u 4. kolu Prve HNL pobijedivši u nedjelju na Poljudu Hajduk sa 2-0

19.8.2018.
22:45
PIXSELL

Nakon ispadanja u 3. pretkolu Europske lige igrači Hajduka tražili su iskupljenje u domaćem prvenstvu protiv novog prvoligaša Gorice. No, doživjeli su novo razočaranje, te su i dalje bez pobjede u domaćem prvenstvu.

Gosti su poveli u 27. minuti. Nakon loše reakcije Hajdukove obrane najbolje se snašao veznjak iz Ugande Farouk Miya, koji trese mrežu.

Novi šok uslijedio je u završnici prvog poluvremena. Napadač Hajduka Jairo je u kaznenom prostoru srušio nigerijskog napadača Iyayija Atiemwena i sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator penala u 40. minuti bio je Poljak Lukasz Zwolinski, kojemu je to treći prvenstveni pogodak.

Bezidejni Hajduk

Na početku drugog poluvremena, u 46. minuti, Goričani su mogli povećati vodstvo, ali je vratar Hajduka Posavec obranio udarce Miye i Nizozemca Joeyja Suka. A u 84. minuti je Atiemwen pogodio vratnicu.

U bezidejnoj i jalovoj igri Hajduka vrijedi izdvojiti pokušaj Ádáma Gyurcsa, koji je u 54. minuti iz slobodnog udarca sa 20 metara pogodio gredu, te situaciju iz 82. minute kada je branič gostiju Čagalj umalo postigao autogol, ali je loptu zaustavila vratnica.

Gorica se probila na peto mjesto, ima četiri boda, dok je Hajduk osmi sa dva boda. Susret je odigran na stadionu Poljud pred 5.000 gledatelja, a sudio je Marin Vidulin iz Kanfanara.

HAJDUK - GORICA 0-2

HAJDUK: Posavec, Juranović, Vučur, Mikulić, Fomitschow, Palaversa, Hamza, Jradi, Jairo, Said, Ivanovski

GORICA: Kahlina; Špičić, Jovičić, Čagalj, Muhammed; Suk, Maloča, Atiemwen, Miya, Dvorneković; Zwolinski

KRAJ UTAKMICE!

94' Posljednja promjena kdo Gorice, izlazi Maloča, ulazi Žutić.

91' Crveni karton za Saida!

90' Ako Vučur neće moći nastaviti Splićani će do kraja biti s deset igrača.

88' Gužva u kaznenom prostoru Hajduka, Kahlina je srušio Vučura u sudaru, liječničke ekipe su na terenu, ali ne bi trebalo biti ozbiljnijih ozljeda.

85' Atiemwen pogađa vratnicu, bio je jako blizu da riješi utakmicu!

84' Druga promjena kod Gorice, izlazi Miya, a ulazio Muhamed.

82' Velika prilika za Hajduk, umalo autogol Čagalja!

79' Žuti karton za Špičića.

78' Mijenja Gorica, ulazi Aršakian, izlazi Dvornevković.

77' Hajduk pritišće i pokušava dostići Goricu, ali i dalje nema pogotka.

72' Na Poljudu je preko 11 tisuća gledatelja.

69' Opalio je Zwolinski preko gola!

67' Bezidejno izgleda Hajduk, podsjećamo, Gorica još ima i tri promjene na raspolaganju.

63' Hajduk pokušava napasti, ali Gorica se i dalje čvrsto brani.

60' Jairo je imao sjajnu ideju, ali nije se razumio sa suigračem i nema pogotka.

58' Zadnja promjena kod Hajduka, izašao je Palaversa, a ušao Šego.

56' Velika prilika za Hajduk, pokušao je Palaversa, ostaje 0:2.

53' Sjever od 40. minute ne navija, to je jasna poruka nogometašima na terenu.

50' Žuti karton dobio je Suk.

49' Hajduk je ušao agresivnije, ali nogometaši Gorice ne izgledaju impresionirano.

47' Izašli su kod Hajduka Hamza i Ivanovski, a ušli Gyurcso i Stanko Jurić.

46' Počeo je drugi dio!

45' Poluvrijeme

45' Jairo je lijepo ubacio u sredinu kaznenog prostora Gorice, ali sigurni su bili stoperi gostujuće momčadi.

43' Pokušao je Ivanovski s velike udaljenosti, siguran Kahlina.

41' GOOOOOOL! Iz penala je zabio Zwolinski, Gorica vodi 2:0!

38' Puno se igra na sredini terena, Gorica čeka poluvrijeme, a Hajduk igra bez neke velike ideje u kreaciji.

34' Pokušaj Hajduka nakon slobodnog udarca, nema ozbiljne prijetnje za Goricu.

31' Još se Hajduk nije oporavio od primljenog pogotka, poljuljana je Kopićeva momčad.

27' GOOOOOL! Loša reakcija Hajdukove obrane, Miya dovodi Goricu u vodstvo!

24' Lijepo je Juranović proigrao Jradija, ali on nije pogodio okvir gola Gorice.

21' Sada je Mikulić pokušao dugom loptom, a ishod je sličan kao i ranije na drugoj strani.

18' Pokušala je Gorica dugom loptom, ali Fomitschow i Posavec to čiste bez većih problema.

16' Centaršut Juranovića blokirala je obrana Gorice.

13' Zabila je Gorica, ali pogodak je poništen zbog zaleđa!

10' Opalio je Palaversa iz daljine, ali udarac odlazi pored desne vratnice.

7' Jairo izgleda najraspoloženije od Hajdukovaca, stalna je prijetnja za obranu Gorice.

4' Hajduk je krenuo otvoreno, traže pogodak, vidi se da ništa ne žele prepustiti slučaju i žele bodove pod svaku cijenu.

1' Počela je utakmica!