GORICA-HAJDUK 0:1 / Hajduk slavio protiv Gorice nakon velike drame. Livaja promašio penal pa zabio u 98. minuti za pobjedu

Tekstni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Net.hr

15.10.2022.
18:15
Pixsell, Igor Soban

U drugom subotnjem susretu 13. kola HNL nogometaši Hajduka su golom Marka Livaje u 98. minuti pobijedili Goricu u gostima s 1-0 (0-0).

JAO, KAKVA IZJAVA /

Trener Hajduka uoči puta u Goricu zapalio javnost: 'Imamo najviše navijača u Hrvatskoj'

U 50. minuti je isključen domaći igrač Moussa Wague, a odmah nakon toga jedanaesterac za Hajduk nije realizirao Marko Livaja, već je njegov udarac obranio domaći vratar Ivan Banić. No, za taj se promašaj Livaja iskupio u 98. minuti kada je u zadnjem napadu na susretu, iz blizine, asistenciju Jana Mlakara pretočio u pogodak i pobjedu.

Premda je Gorica počela hrabro i odlučila napasti Hajduk, prve prave šanse imao je Hajduk i to su Splićane dva puta doslovno milimetri odvajali od vodstva.

Livaja zapucao penal

No, u 27. minuti je Sahiti lijepo pucao, ali je lopta završila na gredi, dok je dvije minute kasnije Livaja iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. U 32. minuti činilo se kako bi Gorica mogla povesti jer je sudac Bel u prvi trenutak pokazao jedanaesterac za domaćina nakon igranja rukom Awaziema.

Međutim, nakon što je sudac provjeravao snimku tog događaja odlučio je kako neće biti udarca s bijele točke za domaćina. U samoj završnici prvog dijela još je svaka momčad imala po jednu šansu, no na odmor se otišlo bez golova.

U 50. minuti dosuđen je jedanaesterac za Hajduk, nakon što je Moussa Wague s leđa potezao Biuka. Zbog toga je igrač Gorice dobio crveni karton, ali Livaja jedanaesterac nije pretvorio u pogodak i vodstvo Splićana. Vratar Banić je pročitao Livaju i obranio. Prije ove utakmice Livaja je u hrvatskim prvenstvima zabio 16 od 16 jedanaesteraca.

Livaja se iskupio golom

Logično je zbog igrača više Hajduk nasrnuo na domaćina, a u 59. minuti opet se istaknuo Banić obranivši udarac Biuka. Hajduk nije lako dolazio u šanse, a novu je imao tek u 79. minuti. Probio je Mikanović, a udarac Mlakara završio je ravno u Banića.

Do kraja je lopta bila stalno na 20 metara od domaćih vrata. Hajduk je kružio, nizali su se ubačaji i na kraju je pritisak materijaliziran u 98. minuti. Jan Mlakar je ubacio loptu pred domaća vrata, a Livaja je iz blizine zabio za povratak Hajduka na drugo mjesto. Gorica je i dalje zadnja i ima tek šest bodova.

----------

PRVA HNL, 13. KOLO, STADION VELIKA GORICA, 19:05

GORICA - HAJDUK 0:1

Sastavi:

Gorica: Banić - Wague, Steenvoorden, Krizmanić, Vojtko - Pršir, Francois - Mitrović, Prokop, Fruk - D. Jurić.

Hajduk: Sentić - Mikanović, Awaziem, Elez, Melnjak - Kalik, Vuković, Krovinović - Sahiti, Biuk - Livaja.

-----------

98' Livaja zabija u osmoj minuti sudačke nadoknade za pobjedu Hajduka.

94' Velika gužva u petercu Gorice, novi udarac iz kuta.

92' Krovinović puca, domaći odbijaju.

90' Osam minuta sudačke nadoknade.

88' Domaći umjesto zadnjeg veznog ubacuju napadača s igračem manje.

86' Awaziem glavom nakon udarca iz kuta pokušava zaprijetiti, domaćini se opet uspješno brane.

84' Nezgodan ubačaj Biuka, Banić hvata u ruke.

83' Makedonac Jani Atanasov od ulaska u igru ima pravu rafaljnu paljbu prema vratima Gorice, četvrti put neprecizno.

81' Atanasov šutira dva puta zaredom u čvrsti blok Goričana.

79' Solo prodor Dine Mikanovića završava asistom za Mlakara, koji gađa u Banića.

78' Livaja šutira u blok.

76' Filip Krovinović radi prekrašj na centru igrališta, skočila je cijela klupa Gorice tražeći karton.

71' Glavni sudac utakmice, Dario Bel, ima probleme s vlastitom opremom.

68' Atanasov šutira, ali samo u čvrsti blok Goričana.

66' Vujnović je pokušao s 30ak metara, daleko od vrata Hajduka.

63' Karoglan uzvraća s također dvije izmjene. Ulaze Mlakar i Atanasov.

61' Dvostruka zamjena u režiji trenera domaćih, Igora Angelovskog.

59' Fenomenalna obrana Banića, Biuk je tražio drugi kut.

58' Biuk prijeti, lopta se usporila nakon bloka i završava u posjedu vratara domaćih.

54' Pršir ubacuje, Sentić hvata loptu u svom petercu.

53' Član stožera Gorice Matija Dvorneković dobio je crveni karton zbog burne proslave obrane.

52' Ivan Banić brani kazneni udarac Marku Livaji!

50' Dario Bel je uz najstrožu kaznu, Mousu Waguea poslao u svlačionicu jer mu je dao crveni karton.

47' Biuk pada u kaznenom prostoru, Wague ga je povlačio, kazneni udarac za Hajduk.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Umjesto opasnog Fruka ušao je Joey Suk.

Prvo poluvrijeme je završeno.

47' Jurić opasno puca, Sentić sigurno intervenira i izbacuje u korner.

46' Kalik je šutiraoo iz poluprilike svom bivšem klubu, odlazi mrvicu pored lijeve stative.

43' Mitrović pokušao smjestiti loptu u prvi kut, Sentić siguran.

40' Biuk šalje udarac s vrha kaznenog prostora iznad gola.

38' Mitrović pada u kaznenom prostoru Hajduka, ni ovoga puta ništa od najstrože kazne.

35' Nema ništa od penala za Goricu, riječ je ipak bila o gornjem dijelu leđa Awaziema.

33' Sudac Dario Bel ide provjeriti situaciju na VAR sustavu.

32' Jedanesterac za Goricu, nakon gužve i odbijanca, lopta pogađa u ruku Awaziema.

29' Livaja trese vratnicu iz slobodnjaka sa 17 metara.

27' Melnjak ubacuje za Sahitija, on puca volej koji završava na gredi.

25' Krizmanić dobiva žuti karton zbog prekršaja na Sahitiju.

24' Gorica većinu svojih napada kreira preko lijeve strane i mladog reprezentativca Tonija Fruka.

22' Toni Fruk ubacuje u peterac, Awaziem čisti u udarac iz kuta.

17' Igra se čvrsta utakmica, bez pretjeranih opasnosti s jedne i druge strane.

14' Vojtko puca s deset metara preko grede.

13' Novo uzbuđenje, Fruk nije imao dobar prvi dodir, a mogao je zaprijetiti iz kontranapada.

11' Gosti dugim loptama pokušavaju tražiti Livaju i tako prijetiti, trenutno bez uspjeha.

6' Nakon nespretne reakcije u kaznenom prostoru domaćina, Hajduk je imao dva kornera.

3' Stoper Gorice se našao u prilici ali puca visoko iznad vrata mladog Sentića.

1' - Počela je utakmica!