RUDEŠ-HAJDUK 0:2 / Hajduk slavljem u Zagrebu pobjegao Dinamu na velikih +8: Livaja se igrao kao na malom nogometu

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

20.8.2023.
17:48
Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Hajduka zadržali su stopostotni učinak u HNL-u i nakon svog četvrtog nastupa svladavši u susretu 5. kola kao gosti u Kranjčevićevoj ulici Rudeš sa 2-0 (2-0).

ŠTO ĆE ŽUTI REĆI? /

Torcida je brutalno izvrijeđala Roberta Prosinečkog: Hajduku prijeti nova kazna

Oba pogotka postignuta su u prvih 15 minuta, prvog je zabio Marko Livaja (4), a drugog Dario Melnjak (15).

Nakon ispadanja iz Konferencijske lige u četvrtak od PAOK-a Hajduk se može u potpunosti posvetiti samo prvenstvu, a tu ozbiljnost je i pokazao protiv "fenjeraša" Rudeša.

U 4. minuti Dolček je prošao po desnom boku i poslao prizemnu loptu za Livaju koji je u srcu kaznenog prostora "okrenuo" svog čuvara i potom mirno matirao Kralja.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u 15. minuti kada je Livaja lucidnom loptom iza leđa trojice obrambenih igrača Rudeša proigrao Melnjaka koji je utrčao u kazneni prostor i rutinski svladao domaćeg vratara.

Vodeći Hajduk sada ima 12 bodova, pet više od drugog Osijeka, dok je Rudeš i nakon pet utakmica posljednji bez boda.

TIJEK MEČA

SuperSport HNL 5.kolo

Rudeš-Hajduk 0:2

Rudeš (4-3-3): Kralj - Pasariček, Matić, Ferreira, Tomečak - Vukmanović, Šare, Lazarov - Bašić, Ljubanović, Latković

Hajduk (4-2-3-1): Lučić - Moufi, Šarlija, Diallo, Melnjak - Krovinović, Sigur - Dolček, Odjidja Ofoe, Sahiti - Livaja

Kraj susreta.

90+2' Žuti karton za debitanta Lauša.

85' Pao je ritam u nastavku.

78' Dolček nije iskoristio dvije velike prilike i napušta travnjak, umjesto njega ulazi Dajaku. Krovinovića mijenja Tino Blaž Lauš.

74' Ljubanović je zaprijetio nakon kornera, brani Lučić.

69' 4050 gledatelja došlo je u Kranjčevićevu ulicu.

63' Lazarov prijeti glavom, brani Lučić.

61' Mlakar i Benrahou ulaze u igru, a travnjak napuštaju Sahiti i Odjidja-Ofoe.

60' Ljubanović puca daleko od vrata.

55' Campos puca pokraj gola.

48' Šarlija puca glavom previsoko nakon kornera.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog dijela.

38' Robert Prosinečki da može ušao bi na travnjak i pokazao svojim igračima kako se to radi...

32' Prva javna opomena na utakmici djelo je Mislava Matića.

25' Rudeš je imao dva udarca iz kuta, ali nije ozbiljnije zaprijetio.

20' Ljubanović se nije snašao nakon prekida i puknuo je u blok, a nakon odbijene lopte daleko od vrata...

15' Livaja se poigravao s obranom Rudeša i podvalio loptu, Melnjak se ubacio iz drugog plana i zabio.

13' Odlično je Livaja podvalio loptu za Sahitija, no Kralj odlično brani.

11' Latković je pucao prema Lučićevim vratima, lak je to zadatak za vratara gostiju.

4' Fenomenalna minijatura Livaje, sjajno se okrenuo i matirao Kralja.

1' Počela je utakmica.

-----------------------------------------------------------

Na press konferenciji za medije oči nedjeljnog dvoboja između Rudeša i Hajduka, Robert Prosinečki je rekao:

"Hajduk je sad igrao u Europi, ispao je i okrenut će se prvenstvu. Nama je teško, nemamo bod, ali napravit ćemo sve da dobro odigramo i napravimo dobar rezultat. Imali smo i peha, ali smo i trebali imati koji bod, no, nije se dogodilo. Radimo i dalje, vidjet ćemo u nedjelju."

Leko odrađuje kaznu, pa će s klupe momčad voditi Adnan Čustović koji tvrdi:

"Trebamo zaboraviti Europu. Nismo postigli pogotke i to je bio glavni problem u toj utakmici. Trebamo se koncentrirati na Rudeš koji je mlada, dinamična ekipa. Zadnji su na tablici, ali igraju jako dobar ofenzivni nogomet i zaslužili su puno više. Igrali su na tri gostovanja. Imaju zanimljivih igrača kao što su Latković, Ivanović i Lazarov koji veoma dobro stoje na terenu, bivši igrač Hajduka Pasariček koji je već zabio dva gola. Tako da očekujemo tešku utakmicu. Rudeš je izgubio četiri utakmice i oni moraju nekog zakinuti. Moramo biti 100% koncentrirani kako bi pobijedili."

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.