HAJDUK PROHUJAO ZAPREŠIĆEM: / Splićani s igračem više do potpunog preokreta protiv Intera

Nogometaši Hajduka su u prvoj utakmici 26. kolo 1. HNL uvjerljivo u gostima pobijedili zaprešićki Inter s 3:1.

31.3.2017.
18:00

Domaćini su poveli već u 3. minuti nakon nespretne intervencije Tomislava Bašića u svom petercu, a njegov poklon je iskoristio Marko Kolar i lako iz velike blizine zatresao mrežu. Hajdukovi napadi isplatili su se 34. minuti kada se Tomislav Bašić golom iskupio za pogrešku s početka utakmice.

Isključen Mazalović

U 67. minuti je branič Intera Tomislav Mazalović unutar jedne minute dobio dva žuta kartona i zaradio isključenje. Tad je trener Hajduka Joan Carillo povukao zanimljivo potez, zamijenivši dva najbolja hajdukovaca, Tomu Bašića i Nikolu Vlašića, a uveo Hamzu i Ohandzu.

U 77. minuti je kapetan Hajduka Zoran Nižić iskoristio brojčanu prednost i lijepim udarcem glavom donio prednost Hajduku. U 89. minuti je nakon proigravanja Ercega pobjedu Hajduka potvrdio Frank Ohandza.

Hajduk sad ima bod manje od Osijeka

Hajduk je ostao četvrti s 46 bodova, bodom manje od Osijeka, dok je Inter 8. s 23 boda, sedam bodova više od Splita.

Pred 1500 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Jović iz Zagreba.

INTER ZAPREŠIĆ - HAJDUK 1:3

Strijelci: 1:0 Kolar (3.), 1:1 Bašić (34.), 1:2 Nižić (77.), 1:3 Ohandza (88.)

Inter (4-2-3-1): Čović - Bosec, Filipović, Begić, Čale - Mazalović, Šarić - Zulim, Puljić, Postonjski - Kolar. Hajduk (4-2-3-1): Stipica - Tudor, Nižić, Ćosić, Kvesić - Bašić, Jefferson, Savvas - Vlašić - Erceg, Said.

Kraj utakmice

90+3 - Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

90' - Trener Joan Carillo na teren je poslao Roberta Jandreka koji je debitant u Hajdukovom dresu

88' - GOOOL! Hajduk je dobru igru okrunio trećim pogotkom u Zaprešiću. Strijelac - Ohandza!

77' - GOOOL! Hajduk je u potpunosti preokrenuo rezultat. Zoran Nižić je glavom nakon ubačaja Savvasa zabio za vodstvo gostiju 2:1

74 ' - Ohandza je ušao umjesto Nikole Vlašića

73' - Žuti karton za Jeffersona

67' - Isključenje! Sudac Jović je Mazaloviću pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton, zbog udaranja laktom Saida.

65' - Tomislav Mazalović je dobio žuti karton nakon što je laktom "pogodio" Jeffersona.

53' - Hajduk nastavlja s napadima na Interova vrata. Said je dobio žuti zbog laktarenja

46' - Počelo je 2. poluvrijeme u Zaprešiću

Kraj prvog poluvremena

45+2 - Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

34' - GOOOL! Hajduk je izjednačio, strijelac je Toma Bašić! Bila je to dobra akcija Bijelih u kojoj je Said proigrao Savvasa koji je s desne strane ubacio za Bašića koji pogađa s pet metara.

20' - Hajduk se sabrao nakon primljenog gola, stvorio dvije dobre prilike, ali nema promjene rezultata Prvo je Kvesić ubacio za Saida koji je gađao pored lijeve vratnice. nakon toga ponovno se Said našao u prilici, ovaj put nabacio mu je Tudor, ali je Hajdukov napadač opet promašio.

3' - GOOOOL! Domaćin vodi već na početku utakmice. Marko Kolar dobro se snašao u neorganiziranoj Hajdukovoj obrani. Na drugoj vratnici uspio je loptu ugurati u mrežu. Tudor je bezuspješno pokušavao "očistiti" loptu s gol crte.

1' - Počela je utakmica u Zaprešiću koju sudi Fran Jović.

Hajduk za pobjedu u prvenstvu ne zna od 24. veljače, dakle, više od mjesec dana. U posljednja tri kola ima dva remija i poraz. Za trećeplasiranim Osijekom zaostaje četiri boda.