HAJDUK POBJEDOM NA MAKSIMIRU OTVORIO PRVENSTVO: / Ohandza, Erceg i Nižić stavili osmijeh na Carrillovo lice

U utakmici prvog kola hrvatskog prvenstva Hajduk je kao gost pobijedio Lokomotivu s 3-1 (1-0) pred 1,500 gledatelja na stadionu Maksimir.

16.7.2017.
21:01
Goran Stanzl/PIXSELL

Trener Joan Carrillo na klupi je ostavio Futacsa, Savvasa, Memollu, Saida, Tudora i Vlašića koje je odlučio odmarati za utakmicu s Levskim.

Splićani su prijetili od prve minute. Hamza je na samom startu isprobao udarac. Nakon njega zaprijetio je u Erceg, ali je lopta završila u bloku.

TORCIDA OPET BRUTALNO VRIJEĐA JANICU KOSTELIĆ: Degutantna navijačka pjesma upravo odzvanja Maksimirom

TORCIDA POHARALA MAKSIMIRSKI JUG: Pogledajte kakva je bila atmosfera u derbiju s Lokomotivom

U 16. minuti Pešić je ubacio za Kožulja na drugoj vratnici, ali je njegov pokušaj glavom završio preko gola.

Lokomotiva u tom periodu niti jedmpm nije stvorila priliku, dok je Hajduk ipak kraj poluvremena dočekao vodstvom. Franck Ohandza je zabio iz blizine poslije lijepe akcije s Kožuljem i Hamzom. (Gol pogledajte ovdje)

Početak drugog poluvremena pripao je Lokomotivi. Majer je odlično ubacio za Karačića, njegov udarac glavom odsjeo je u mreži Splićana. (Gol pogledajte ovdje)

Međutim, Hajduk je ubrzo opet poveo. U 54. minuti Ohandza je ukrao loptu Majstoroviću te je odigrao na livoj strani za Ercega. Napadač je potom pogodio suprotan kut. (Gol pogledajte ovdje)

U 71. minuti Lokomotiva je imala priliku za novo izjednačenje. Musa je ubacio za Kolara, ali njegov pokušaj glavom s pet metara odsjeo je ravno u Stipicu.

Točki na 'i, stavio je Zoran Nižić u 87. minuti. Poslije ubačaja iz kuta bio je najviši u skoku. (Gol pogledajte ovdje)

LOKOMOTIVA - HAJDUK 1-3

LOKOMOTIVA: Radelić Žarkov - Karačić, Majstorović, Kolinger, Datković, Musa - Ivanušec, Šunjić © - Majer - Kolar, Doležal

Klupa: Filipović, Antunović, Soldo, Babić, Hujber, Jakić, Capan

HAJDUK: Stipica - Juranović, Nižić ©, López, Fomitschow - Radošević, Kožulj, Hamza - Pešić, Erceg, Ohandza

Klupa: Letica, Carbonieri, Vlašić, Futács, Said, Šehić, Jandrek

Kraj

71' Kolar je opasno tukao glavom s pet metara, Stipica je to obranio.

68' Umjesto Ercega ušao je Jandrek.

54' - GOOOL - Ante Erceg zabio je lijepi gol za novo vodstvo Hajduka. Na Maksimiru je 2-1. Ohandza je opet sudjelovao u akciji za gol, ukrao je jednu loptu na sredini terena i dao bivšem napadaču Splita koji s lijeve strane šesnaesterca iskosa pogodio suprotni kut. Hajduk nije dugo bio u egalu s Lokomotivom.

48' - GOOOL - Karačića se odlično snašao glavom unutar kaznenog prostora i zabio za 1-1.

45' -GOTOVO JE PRVO POLUVRIJEME

44 - GOOOL, Hajduk je poveo protiv Lokomtive na Maksimiru 1-0. Baš kad se mislilo kako će obje momčadi na odmor otići bez golova, gosti su odigrali brzu akciju. Barry je gurnuo loptu u šesnaesterac Ohandzi koji se majstorski snašao na malom prostoru i poslao loptu u mrežu. Tako se "Frane Zolja" ponovno pokazao kao adut Hajduka, spasitelj, čovjek za golove.

36' - Erceg je ostavio povratnu Ohandzi na 16 metara, ali Šunjić je blokirao.

11' Kombinirali su Hamza i Erceg, ali je udarac napadača od bloka otišao u korner

1' Počela je utakmica.

Nakon sjajnog otvaranja europske sezone i pobjede u 2. pretkolu Europske lige protiv Levskog 1-u u susretu koji je odigran u Dugopolju na stadionu Hrvatskih vitezova, Hajduk u nedjelju u Zagrebu traži prve bodove u prvenstvu.

HAJDUK PUTUJE U SOFIJU S PREDNOŠĆU: Futacs junak pobjede

Obje momčadi sezonu će htjeti započeti pobjedom, a bijeli uz to imaju posebni imperativ jer se radi o sestrinskom klubu Dinama. A svi znamo da je to 'crvena krpa' za splitski sastav i navijače. Vrijedi spomenuti kako će se ova utakmica odigrati na Maksimiru, a ne u Kranjčevićevoj zbog radova.

Lokosi su prošlu sezonu završili kao petoplasirana momčad HNL-a, dok je Hajduk bio treći.