Hajduk pobijedio u Zagrebu, Ćiro opet 'ispao peder'!

Hajduk je u 15. kolu hrvatske lige gostovao kod Ćirinog Zagreba te slavio s 1:0. Pobjedu Bilima osigurao je Franko Andrijašević.

9.11.2012.
13:55

ZAGREB: Livaković - Djengoue, Pelaić (od 46. Jurendić), Šovšić, Pavlović, Nadarević, Bevab, Abdurahimi, Mitrović, Handžić, Medić

HAJDUK: Blažević, Vršajević, Maloča (c), Milović, Stojanović, Milić, Radošević, Maglica, Andrijašević, Caktaš, Vuković

Strijelci: 0:1 - Andrijašević (49) Ćiro Blažević je povratak u hrvatski nogomet, točnije Zagreb, započeo porazom. Na klupi Pjesnika doživio je minimalni poraz od Hajduka, a jedini pogodak na utakmici postigao je Franko Andrijašević u 49. minuti utakmice.

"Čestitam svom kolegi Miši, pobijedila nas je bolja momčad, iako nemam osobito zamjerki svojim momcima, učinili su sve u svojoj moći. Samo što su susreli protivnika koji je znao što hoće cijelo vrijeme, kontrolirao igru. Ostaje mi da im čestitam. Mi ćemo se nastaviti boriti za goli život i nadam se da ćemo uspjeti sačuvati status prvoligaša", izjavio je Ćiro nakon utakmice za Sportske novosti, a strateg gostiju Mišo Krstičević dodao:

"Trener svih trenera učinio nam je posao težim nego što je trebao biti. Ćiro je sve okrenuo naglavačke i učinio vrlo zahtjevnim naš zadatak. Pobjeda je mislim zaslužena, mi brojimo 160 treninga, puno rada je iza nas, puno truda i momci naplaćuju svoj trud!"

KRAJ UTAKMICE!

85' - Abdurahimi je pokušao zaprijetiti iz dvije šanse, ali nije uspio zabiti.

78' - Vuković je propustio povećati vodstvo. S deset metara je poslao loptu kraj lijeve vratnice.

63' - Vršajević je ubacio s lijeve strane, ali Caktaš se nije najbolje snašao na drugoj stativi.

56' - Maglica nije dobro primio loptu, a moglo je biti vrlo opasno.

49' - Gooool! Hajduk vodi! Maglica je sjajno pronašao Franka Andrijaševića koji je prebacio vratara Livakovića i doveo Bile u vodstvo.

46' - Počeo je nastavak utakmice. U momčadi Zagreba napravljena je jedna izmjena te je u igri Jurendić umjesto Pelaića.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

34' - Vršajević.

34' - Slobodan udarac za Hajduk je odlično izveo Vuković čiji je udarac išao pod gredu, ali ju je Zagrebov vratar Livaković krajnjim naporom izbio u korner.

31' - Hajduk je izgubio dominaciju na terenu, a Zagreb počeo sve češće prijetiti. Sada je pucao Pelaić, a Blažević obranio.

28' - Torcida je Ćiri počela skandirati Ćiro, pederu, a bivši hrvatski izbornik se na to čak i nasmijao.

26' - Novi pokušaj Abdurahimija, ovaj put s tridesetak metara, a golman Hajduka opet nije imao problema.

24' - Nakon kornera gostiju domaćini su krenuli u kontranapad. Pucao je Abdurahimi, ali Blažević brani.

14' - Radošević je pokušao pucati s 30-ak metara, no njegov pokušaj jedva da je vrijedan spomena.

11' - Sjajna prilika za Hajduk, no Maglica, koji je sam krenuo prema golu domaćina, je predugo čekao s udarcem pa mu je branič Zagreba Pavlović izbio loptu.

10' - Pjesnici i Bili igraju vrlo oprezno, a u prvih desetak minuta nije zabilježen niti jedan pravi udarac u okvir gola.

2' - Igra se po dosta lošem terenu, a Hajduk ima veliku podršku Torcide.

1' - Počela je utakmica.