Hajduk je sanjao ovakav početak na Poljudu!

Hajduk je u posljednjoj utakmici 5. kola HNL-a 'pomeo' Zagreb sa 4:0. Bili su u vodstvo došli već u 48. sekundi utakmice golom Marina Tomasova.

22.8.2011.
0:04

Splićani su s lakoćom svladali goste iz Zagreba, upisali četvrtu prvenstvenu pobjedu i vratili se na drugo prvenstveno mjesto s tri boda zaostatka za Dinamom koji ima stopostotan učinak.

Desetak tisuća navijača na Poljudu je razveselio Marin Tomasov već u prvoj minuti susreta. Ahmad Sharbini je bratu Anasu poslao odličnu loptu kroz obranu Pjesnika, no uzeo ju je Tomasov i s desetak metara zatresao mrežu.

Četiri minute kasnije Tomasov je opet bio 'oči u oči' s golmanom Vidakovićem, koji je istrčao i u borbi za loptu 'zakačio' Zadranina koji je pao. Njegovi suigrači su tražili isključenje Zagrebovog vratara, no sudac nije dijelio njihovo mišljenje.

U desetoj minuti je Anas Sharbini dobro pucao s 20-ak metara, a Vidaković je teškom mukom odbio loptu u korner.

Gosti su mogli izjednačiti u 22. minuti kada je pogriješio James, a Štiglec sam krenuo na Subašića. Maloča je uspio spriječiti udarac, a nove pokušaje gostiju je blokirao Lima.

Na 2:0 je u 31. minuti prednost povećao Ahmad Sharbini kojeg je sjajno pronašao Brkljača, a ovaj je zaobišao golmana i zabio u prazan gol.

Minutu kasnije Zagreb je ostao s 10 igrača jer je Pelaić zaradio isključenje zbog prigovora. Prvi dio utakmice zaključio je Anas, koji je snažnim udarcem s 25 metara pogodio gredu.

U 51. minuti opet je uspješan bio njegov brat kojeg je sjajni Kukoč gurnuo u stopostotnu priliku za 3:0, a asistent za treći gol i sam je odlično zabio u 59. minuti za 4:0.

Anas, kojeg 'nije htio' gol, imao je dvije dobre šanse u 63. (prebacio golmana) i 69. (pogodio tik pokraj vratnice), a Ahmadov pokušaj u 74. je vratar Zagreba ukrotio i izbio u korner.

U 84. je Luštica zamalo zabio nakon ubačaja Anasa s lijeve strane, dok je u 87. Štrok pokušao zabiti barem počasni gol, ali je s 25 metara pogodio stativu.

Sjajnu večer Splićana Ahmad nije uspio okruniti 'petardom' u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Vidaković ponovno uspješno sačuvao svoja vrata.

Hajduk - Zagreb 4:0 Osijek - Dinamo 0:4 (subota) Karlovac - Cibalia 2:2 Lučko - Split 1:2 Šibenik - Zadar 1:1 Varaždin - Istra 2:2 Lokomotiva - Rijeka 0:0 (petak) Slaven Belupo - Inter 3:2