BEZ POTEŠKOĆA / Hajduk i Osijek pobjednički odradili posljednje HNL gostovanje ove sezone

Belupo je tako i matematički ostao bez Europe, a Šibeniku u zadnjem kolu treba pobjeda protiv Hajduka ako se želi nadati ostanku u ligi

19.5.2023.
20:17
pixsell

Hajduk i Osijek na posljednjem gostovanju u ovogodišnjem izdanju HNL-a osvojili su sva tri boda.

HRVATSKA STRAŽA NA SVJETIONIKU /

Ni drugu godinu zaredom nećemo gledati 'najposebniji derbi'

Šestu prvenstvenu utakmicu u nizu Hajduk nije primio pogodak, u prvom susretu pretposljednjeg 35. kola HNL-a Splićani su u gostima pobijedili Slaven Belupo 1-0 (1-0). Pogodak vrijedan tri boda postigao je Jan Mlakar u 37. minuti čime je Hajduk upisao treću prvenstvenu pobjedu u nizu.

S obzirom da Hajduku, u srijedu 24. svibnja, slijedi finale Kupa protiv Šibenika, trener Ivan Leko je od početka odmarao ključne igrače splitske momčadi, Marka Livaju, Filipa Krovinovića i Daria Melnjaka. Svi oni su u igru, u Koprivnici, ušli u 61. minuti.

Nogometaši Osijeka pobijedili su domaći Šibenik na Šubićevcu sa 4-1 (1-0) u drugoj utakmici 35. kola Hrvatske nogometne lige odigranoj u petak, čime su Šibenčani dovedeni na rub ispadanja iz elitnog razreda.

Gosti su poveli već u 4. minuti, kad je loptu u svoju mrežu nespretno skrenuo Kolumbijac Marcos Lucumi Mina. Argentinac Ramon Mierez je u 62. minuti postigao prvi od svoja dva pogotka za udvostručenje prednosti Osijeka. Nadu domaćima u preokret donio je Amer Hiroš koji je u 72. minuti iz kaznenog udarca smanjio zaostatak na 1-2.

No, nada je bila kratkog vijeka, jer je Mierez u 76. minuti postigao gol za 3-1, a u 80. minuti je Darko Nejašmić pogodio za 4-1.