SLAŽETE LI SE S NJIM? / Legenda stala u obranu našeg Joška Gvardiola: 'Istina, bio je jako loš, ali postat će najbolji na svijetu...'

Haaland je u utakmici protiv Leipziga zabio pet golova i ponizio njemačku ekipu

15.3.2023.
10:08

Nogometaši Manchester Cityja plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon uvjerljive 7-0 pobjede na svom Etihadu protiv Leipziga, a zvijezda večeri bio je Erling Haaland koji je postigao pet golova.

VATRENI NA STUPU SRAMA /

Jedna od najvećih legendi rasturila Joška Gvardiola: 'Haaland ga je provukao kroz centrifugu, izmučio ga je, uništio...'

Prvi susret osmine finala, kada je Leipzig bio domaćin, završio je 1-1, a sva neizvjesnost oko toga tko će proći dalje nestala je u prvom poluvremenu. Vodio je City tada 3-0, a sve je golove postigao Haaland, u 22. iz jedanaesterca, 24. minuti te nadoknadi prvog dijela.

Na samom startu drugog poluvremena City je zabio nova tri gola. Prvo je strijelac bio Ilkay Gundogan u 49. minuti, a potom je nova dva, u 53. i 57., dao Haaland. Sve je okončano golom Kevina De Bruynea u 92. minuti.

Do ove utakmice Norvežanin je ove sezone u Ligi prvaka postigao pet golova, a u ovom susretu mu je trebalo manje od sat vremena za istu brojku. Isto tako, Haaland je postao treći igrač u povijesti Lige prvaka koji je na jednom susretu dao pet pogodaka. Prije njega je to uspjelo Brazilcu Luizu Adrianu dok je igrao za Šahtar (protiv Bate Borisova) te Argentincu Lionelu Messiju u dresu Barcelone (protiv Bayera).

'Joško je top igrač'

Haaland za sjajnu utakmicu, u kojoj je potpuno ponizio hrvatskog hit-braniča Joška Gvardiola, dobiva komplimente sa svih strana, a sada je stručni komentator BT Sporta i CNN-a, legendarni engleski nogometaš Owen Hargreaves stao u obranu hrvatskog reprezentativca.

"Gvardiol je apsolutno top igrač. Uvjeren sam da će postati najbolji stoper na svijetu. Istina, danas je bio jako loš, ali je ujedno tako i puno naučio", rekao je Haregraves, koji je siguran da će Joško otići iz Leipziga u transferu vrijednom preko 100 milijuna eura i to najvjerojatnije upravo u City:

"Uvjerio se da će mu biti bolje igrati u momčadi kao što je City nego protiv nje."