VATRENI NA STUPU SRAMA / Jedna od najvećih legendi rasturila Joška Gvardiola: 'Haaland ga je provukao kroz centrifugu, izmučio ga je, uništio...'

Gvardiol je u Manchesteru odigrao vrlo slabu utakmicu

15.3.2023.
7:30

Nogometaši Manchester Cityja plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon uvjerljive 7-0 pobjede na svom Etihadu protiv Leipziga, a zvijezda večeri bio je Erling Haaland koji je postigao pet golova.

MAN. CITY I INTER U ČETVRTFINALU LP /

Čudesni Erling Haaland zabio pet komada i potopio Gvardiola i ekipu, Nerazzurri se provukli u Portugalu

Prvi susret osmine finala, kada je Leipzig bio domaćin, završio je 1-1, a sva neizvjesnost oko toga tko će proći dalje nestala je u prvom poluvremenu. Vodio je City tada 3-0, a sve je golove postigao Haaland, u 22. iz jedanaesterca, 24. minuti te nadoknadi prvog dijela.

Na samom startu drugog poluvremena City je zabio nova tri gola. Prvo je strijelac bio Ilkay Gundogan u 49. minuti, a potom je nova dva, u 53. i 57., dao Haaland. Sve je okončano golom Kevina De Bruynea u 92. minuti.

Do ove utakmice Norvežanin je ove sezone u Ligi prvaka postigao pet golova, a u ovom susretu mu je trebalo manje od sat vremena za istu brojku. Isto tako, Haaland je postao treći igrač u povijesti Lige prvaka koji je na jednom susretu dao pet pogodaka.

'Partija iz noćne more'

U dvoboju na Etihadu podbacila je cijela momčad Leipziga, a nakon susreta na velikom udaru kritika našao se mladi hrvatski stoper Joško Gvardiol (21), koji nije ništa mogao protiv sjajnog Norvežanina.

"Puno smo pričali o Gvardiolu. Žele ga najveći svjetski klubovi, ali večeras ga je Haaland provukao kroz centrifugu. Izmučio ga je, uništio. Gvardiol je bio previše nervozan i Haaland ga je pobijedio u svakom duelu. Partija iz noćne more za Hrvata", poručio je nakon utakmice Rio Ferdinand, legendarni engleski branič koji sada radi kao stručni sukomentator na BT Sportsu.