JAO / Ugledni list 'pomeo pod' s Vatrenim: 'Gvardiol je navodno do sada bio čudesan, ali ovo je noćna mora...'

Joško Gvardiol bio je potpuno nemoćan protiv sjajnog Erlinga Haalanda

15.3.2023.
8:22

Nogometaši Manchester Cityja plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon uvjerljive 7-0 pobjede na svom Etihadu protiv Leipziga, a zvijezda večeri bio je Erling Haaland koji je postigao pet golova.

MAN. CITY I INTER U ČETVRTFINALU LP /

Čudesni Erling Haaland zabio pet komada i potopio Gvardiola i ekipu, Nerazzurri se provukli u Portugalu

Prvi susret osmine finala, kada je Leipzig bio domaćin, završio je 1-1, a sva neizvjesnost oko toga tko će proći dalje nestala je u prvom poluvremenu. Vodio je City tada 3-0, a sve je golove postigao Haaland, u 22. iz jedanaesterca, 24. minuti te nadoknadi prvog dijela.

Na samom startu drugog poluvremena City je zabio nova tri gola. Prvo je strijelac bio Ilkay Gundogan u 49. minuti, a potom je nova dva, u 53. i 57., dao Haaland. Sve je okončano golom Kevina De Bruynea u 92. minuti.

Do ove utakmice Norvežanin je ove sezone u Ligi prvaka postigao pet golova, a u ovom susretu mu je trebalo manje od sat vremena za istu brojku. Isto tako, Haaland je postao treći igrač u povijesti Lige prvaka koji je na jednom susretu dao pet pogodaka. Prije njega je to uspjelo Brazilcu Luizu Adrianu dok je igrao za Šahtar (protiv Bate Borisova) te Argentincu Lionelu Messiju u dresu Barcelone (protiv Bayera).

Haalanda je za sjajnu utakmicu, u kojoj je potpuno ponizio hrvatskog hit-braniča Joška Gvardiola, francuski L'Equipe nagradio savršenom ocjenom 10, koju je prije njega dobilo samo 14 igrača.

"Haaland je uništio svakoga tko mu se ove noći našao na putu, a posebno Joška Gvardiola. On je navodno do večeras bio čudesno neprelazan i pouzdan, ali kiborg Haaland ga je pregazio. Zabio je pet golova te Gvardiolu priuštio noćnu moru", stoji u tekstu L'Equipea.