Prva HNL / Gorica preokretom do bodova u Zaprešiću, ostavili iza sebe Rijeku i Hajduk

Napadač Intera Komnen Andrić popeo se pogotkom na sam vrh liste strijelaca 1. HNL.

27.10.2018.
17:30
Goran Stanzl/PIXSELL

U utakmici 12. kola Prve HNL Gorica je kao gost u Zaprešiću pobijedila Inter sa 3-1.
Susret je odigran na stadionu SRC Zaprešić, a sudio je pred 500 gledatelja Ante Čuljak iz Zagreba.

Domaćine je u vodstvo doveo Komnen Andrić u 10. minuti. Interovom napadaču ovo je sedmi pogodak sezone, čime se izjednačio na vrhu ljestvice najboljih strijelaca 1.HNL s Lirimom Kastratijem i Lukaszom Zwolinskim.

Unatoč Andrićevom izjednačućujem pogotku, Gorica se nije predala i već u prvom poluvremenu došla do preokreta. Strijelci su bili Dvorneković (32') i Atlemewen (42'). Posao je za Goričane dovršio Marina koji je početkom drugog poluvremena zabio za konačnih te za Inter Zaprešić nedostižnih 1:3.

Gorica je ovom pobjedom ostala na četvrtom mjestu ljestvice Prve HNL s 22 boda. Samo ih bod dijeli od Osijeka, a daleko iza sebe ostavili su Rijeku, a još dalje Hajduka.