TINJA NADA U PREDGRAĐU / Gorica pobijedila Osijek i zadržala nadu u ostanak: Posuđeni igrač zabio 'svojima' dva gola

Nogometaši Gorice u susretu su 28. kola HNL-a na svom terenu svladali Osijek sa 2-0 (0-0).

8.4.2023.
16:59

Oba pogotka na utakmici postigao je napadač Osijeka na posudbi u Gorici Kristijan Fućak, prvog u 73., a drugog u 83. minuti.

KAKAV GOL /

Ivan Perišić samo je kratko dodao do Son Heung-Mina: On se kratko namještao, opalio pa zabio golčinu

KAKAV GOL /

U utakmici protkanoj pogreškama odlučio je jedan trenutak lucidnosti. Fućak je u 73. minuti pokušao odigrati dupli pas s Prširom, no Pršira je prekršajem zaustavio Nejašmić, no sudac Kolarić je lucidno procijenio kako treba pustiti prednost jer se lopra vratila u noge Fućku koji je napravio nekoliko koraka prema vratima i zatim se odlučio na udarac sa 25 metara. Lopta je na putu prema mreži pogodila blok Žapera i postala neuhvatljiva za Malenicu.

Deset minuta kasnije Fućak je postigao i drugi gol. Mitrović je lijepo smirio loptu za Pršira koji je pucao sa 20-ak metara, njegov udarac Malenica je uspio samo odbiti, a na taj odbijanac najbrže je reagirao Fućak i potvrdio važnu pobjedu Gorice.

Perković bez pobjede

Bila je ovo peta utakmica Borimira Perkovića na klupi Osijeka koji još uvijek čeka prvu pobjedu u ulozi glavnog trenera "bijelo-plavih". Otkako je Perković zamijenio Renea Pomsa Osijek je tri puta remizirao i dva puta izgubio.

Ovom pobjedom posljednja Gorica je stigla do 20 bodova, samo četiri manje od devetog Šibenika koji će kasnije u subotu gostovati u Rijeci.

Osijek je i dalje treći sa 38 bodova, koliko ima i četvrti Varaždin, a samo bod manje ima peti Slaven Belupo.