SERIJA OZLJEDA / Francuska u velikim problemima pred Katar: Branitelju naslova ozlijeđeno čak deset igrača

Francuska u posljednjem kolu Lige nacija igra protiv Danske.

23.9.2022.
9:31

Branič francuske reprezentacije Jules Kounde i vratar Mike Maignan propustit će utakmicu Lige nacije protiv Danske u nedjelju nakon što su se ozlijedili jučer u susretu protiv Austrije, izjavio je francuski izbornik Didier Deschamps.

Koundea je zamijenio William Saliba u 23. minuti, dok je Maignan igrao do poluvremena prije nego što ga je zamijenio Alphonse Areol u drugom dijelu na Stade de Franceu. Francuska je sinoć pobijedila Austriju 2-0.

ODLIČAN REZULTAT /

Hrvatska je došla na korak do trećeg najvećeg uspjeha u povijesti: Evo što treba vatrenima za plasman na Final Four

"Jules je imao problem s tetivom, a Mike problem s mišićem lista. Oni neće biti dostupni za nedjeljnu utakmicu u Danskoj," rekao je Deschamps.

Više od desetak francuskih igrača je ozlijeđeno, a među ključnim odsutnim su napadač Karim Benzema, vratar Hugo Lloris i veznjak Paul Pogba.

Francuska je treća u svojoj skupini Lige nacija s pet bodova iz isto toliko utakmica, prva je Hrvatska s deset bodova, a treća Danska s devet. Na SP u Katru, koje počinje 20. studenog, Francuzi počinju obranu naslova svjetskog prvaka protiv Australije 22. studenog.