FRANCUSKA TRIJUMFALNO KROZ MARSEILLE: / Evo zašto su Tricolori favoriti protiv Portugala

Reprezentacija Francuske jučer je u Marseilleu slavila protiv Njemačke 2-0 i plasirala se u finale Europskog nogometnog prvenstva.

8.7.2016.
6:45
AFP, VALERY HACHE

Junak utakmice na stadionu Velodrome bio je dvostruki strijelac Antoine Griezmann koji je na ovom prvenstvu zabio već šest golova uz dvije asistencije i sigurno je najbolji igrač turnira. Francuska je na ovom prvenstvu postigla ukupno 13 golova, što je najviše na Europskim nogometnim prvenstvima nakon Eura 1984. na kojem je isto Francuska ukupno 14 puta pogađala mrežu svojih protivnika.

Vrijedi spomenuti i kako je Francuska posljednji put pobijedila Njemačku na nekom velikom natjecanju davne 1958. godine kada je na SP-u Švedskoj u utakmici za treće mjesto pobijedila 6:3.

Nakon toga tri puta su igrali na svjetskim prvenstvima i to u susretima koji su izravno odlučivali o tome koja će momčad nastaviti natjecanje, te je sva tri puta dalje prošla Njemačka.