BRILJANTNI COUTINHO PREDVODIO REDSE: / Liverpool protutnjao kroz Brighton i srušio rekord Premier lige

U 15.

2.12.2017.
18:51

Hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool. Za Redse su još zabili Emre Can (30) i dvaput Roberto Firmino (31, 48), dok je peti pogodak bio autogol Lewisa Dunka (89). Ovom potonjem je to već treći autogol ove sezone! U povijesti Premier lige samo je Liverpoolov Martin Škrtel u jednoj sezoni (2013/14) zabio više autogolova (4).

PRVAK JE U VELIKOM NALETU: /

Šok na Stamford Bridgeu je kratko trajao, Hazard i Morata su brzo doveli stvari u red

Vlašić na klupi

Liverpool je ovom utakmicom srušio rekord jer je zabio u Premier ligi na 57. različitom stadionu. Iza Redsa su ostali Manchester United i Tottenham (56).

Nakon što su sredinom tjedna pobijedili West Ham (4-0), nogometaši Evertona svladali su u subotu Huddersfield s 2-0 golovima Sigurdssona (47) i Calvert-Lewina (73), te su iz opasne zone došli na sredinu prvenstvene ljestvice. Naš Nikola Vlašić ostao je na klupi za pričuve Evertona.

Tottenham je s igračem manje u gostima kod Watforda odigrao 1-1. Spursima je u 52. minuti isključen stoper Davinson Sanchez. Četvrta je ovo utakmica zaredom u kojoj Tottenham nije pobijedio što mu je donijelo pad na šesto mjesto.

Negativan niz Palacea

Aktualni prvak Chelsea svladao je na svom Stamford Bridgeu Newcastle s 3-1, a dvostruki strijelac za pobjednike bio je belgijski reprezentativac Eden Hazard. Gosti su razveselili svoje navijače u 12. minuti, kad je Gayle zatresao mrežu domaće momčadi. Međutim, Newcastle nije dugo zadržao vodstvo. Već u 21. minuti Hazard je postigao prvi od svoja dva pogotka. U 33. minuti Španjolac Alvaro Morata doveo je Chelsea u vodstvo. Pobjedu momčadi Antonija Contea potvrdio je Hazard u 74. minuti precizno izvedenim kaznenim udarcem.

Crystal Palace je kod West Bromwicha odigrao 0-0 i postao prva momčad u elitnom engleskom razredu još od 1950. koja u deset gostujućih utakmica zaredom nije uspjela postići pogodak.