DOMAĆIN U ČETVRTFINALU: / Amerikanci se spasili unatoč nevjerojatnoj gluposti svoga braniča

Pobjedom protiv Paragvaja s 1-0, nogometaši SAD-a pridružili su se Kolumbiji kao četvrtfinalisti specijalnog izdanja Copa Americe.

12.6.2016.
12:49
AFP, ELSA

U utakmici odigranoj u Philadelphiji američka je reprezentacija do pobjede stigla zahvaljujući pogotku Clinta Dempseyja iz 27. minute. Posao joj je bio otežan od 48. minute nakon što je DeAndre Yedlin u razmaku od jedne minute uspio skupiti dva žuta kartona. Ipak, uspjeli su se Amerikanci obraniti i osigurati četvrtfinale.

Pirova pobjeda Kostarike

Druga utakmica posljednjeg kola skupine A, koja je igrana u Houstonu, bila je bez veće rezultatske važnosti jersu Kolumbijci već u prva dva kola s dvije pobjede osigurali plasman u četvrtfinale, a Kostarikanci nisu mogli prestići SAD. Kostarika je završila turnir pobjedom 3-2.

U noći s nedjelje na ponedjeljak na rasporedu su utakmice završnog kola u skupini B, u kojima se sastaju Ekvador - Haiti i Brazil - Peru. Brazil i Peru imaju po četiri boda, Ekvador dva, a Haiti je bez bodova i bez izgleda za plasman u četvrtfinale.