Sjajna večer za hrvatske nogometaše: Dva Vatrena upisala su se među strijelce

22:35

Osim za Rijeku pretkolo Europa lige bilo je uspješno i za hrvatske nogometaše u stranim klubovima.

Počinje HNL /

Što nas čeka, tko je trenutno bolji - Dinamo ili Hajduk? 'Bit će uzbudljivije nego prošle sezone'

Hrvatski napadač Dion Drena Beljo zabio je u pobjedi svog bečkog Rapida 6-1 nad poljskom Wislom u drugome pretkolu Europa lige. Beljo je zabio u 24. minuti, a do kraja susreta palo je još pet pogotka. Austrijanci su na kraju slavili ukupnim rezultatom s čak 8-2.

Mladi hrvatski napadač stigao je na posudbu iz Augsburga, u potrazi za većom minutažom. Već je opravdao velika očekivanja Austrijanca jer je prije nekoliko dana zabio prvijenac u austrijskome Kupu, a sada je zabio drugi pogodak u tri utakmice.

I drugi hrvatski nogometaš je također imao sjajnu utakmicu. Otkad je stigao u Ajax prošloga ljeta Josip Šutalo bio je česta meta kritika nizozemskih medija i navijača. Ipak u utakmici kvalifikacija Europske lige ušutkao je kritičare pogotkom protiv srpske Vojvodine u Ajaxovoj 3-1 pobjedi.

Šest minuta kasnije peh za hrvatskog stopera. Šutalo je htio blokirati jedno dodavanje prema drugoj stativi gdje su bila dvojica igrača Vojvodine, ali je loptu skrenuo u vlastitu mrežu. Ipak nije bilo važno jer su na kraju Nizozemci slavili 3-1 i s rezultatom 1-0 iz prvog susretu kod kuće prošli su lagano u daljnu fazu natjecanja