KAKAV KIKS /

Dinamov nadolazeći europski protivnik 'nastradao' u gostima: Domaći su ih pokosili s 5-0

6.10.2024.
22:24

U derbiju devetog kola austrijske Bundeslige aktualni prvak Sturm je na domaćem terenu s uvjerljivih 5-0 pobijedio Salzburg, aktualnog doprvaka Austrije.

JE LI U PRAVU? /

Gattuso ništa ne taji: Otkrio je zašto je Pukštas udaljen iz momčadi

Prvi pogodak na susretu postigao je Yalcouye u 15. minuti, a potom je na scenu stupio Danac Mika Biereth koji je vezao tri pogotka. Pogađao je suparničku mrežu u 30., 50. i 62. minuti za velikih 4-0. Za sam kraj je Aiwu bio strijelac u 76. minuti za konačnih 5-0.

Mladi hrvatski nogometaš Lovro Zvonarek ostao je tijekom cijelog ogleda na domaćoj klupi za pričuve.

Sturm je prvi na ljestvici s 19 bodova. Bod manje ima drugi bečki Rapid, dok je Salzburg na petom mjestu. Ima 13 bodova, ali i dvije utakmice manje.

Salzburg je suparnik Dinamu ove sezone u Ligi prvaka, Dinamo će u Austriji gostovati 23. listopada.

Ranije u nedjelju su nogometaši bečkog Rapida ostvarili novu pobjedu, s minimalnih su 1-0 pobijedili u gostima Altach. Pobjednika je odlučio 22-godišnji hrvatski napadač Dion Drena Beljo koji je u 36. minuti postigao pogodak vrijedan tri boda. Bio je to njegov četvrti prvenstveni pogodak ove sezone, ali i osmi ukupno u dresu Rapida.

LASK je u Linzu pobijedio Austriju Klagenfurt s 4-0. Strijelci su za LASK bili Žulj, Entrup i Mustapha, uz autogol Robatscha, dok je mladi hrvatski U21 reprezentativac Marin Ljubičić za LASK zaigrao od 60. minute.