PROCVJETAO JE / Dinamov igrač na posudbi u Mariboru zabio hat-trick

U Dinamu za njega nije bilo mjesta, a sada sjajno igra za jednu od najboljih slovenskih klubova.

13.11.2022.
15:33
Vjeran Žganec Rogulja/PIXSELL

Dinamov igrač na posudbi Marko Tolić (26) postigao je tri pogotka u gostujućoj pobjedi Maribora (4:0) kod Tabora iz Sežane. Mariborski klub vodi Damir Krznar. Tolić je zabijao golove u 1., 12. i 66. minuti, a asistirao je i bivšem nogometašu Hajduka Ivanu Brniću u 24. minuti.

NIJE ZADOVOLJAN /

Bivši igrač Hajduka oštro kritizirao prekid utakmice Hajduka i Slavena: 'Klub je taoc...'

Prvi Tolićev gol stigao je odmah nakon početnog udarca. Pobjegao je domaćoj obrani, primio jednu dugu loptu i prebacio je preko vratara. Zatim je sigurno realizirao priliku nakon što je ostao usamljen na povratnom dodavanju, a 12 minuta kasnije odigrao je povratnu loptu za strijelca Brnića. Konačnih 4:0 postavio je preciznim udarcem s ruba šesnaesterca.

Tolić je bio velika želja Damira Krznara te je krajem kolovoza poslan na posudbu iz Dinama u Maribor, a otad je u slovenskom prvenstvu zaigrao 11 puta te postigao pet golova uz šest asistencija. Jedan pogodak zabio je i u utakmici tamošnjeg kupa. Maribor je trenutno petoplasirana momčad lige s 24 boda, čak 19 manje od vodeće Olimpije.