DINAMO UŠAO U POVIJEST EUROPSKIH NATJECANJA: / Modri s vrha 'skinuli' Manchester United i postavili nevjerojatan rekord

Dinamo je u zadnjem kolu Europske lige primio prvi poogodak

11.12.2020.
8:38
Igor Soban/PIXSELL

U susretu posljednjeg kola K skupine Europske lige Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio moskovski CSKA sa 3-1 potvrdivši prvo mjesto u skupini i plasman u 16-inu finala.

[VIDEO] HRVAT JE 'UKRAO' DINAMU VELIKI REKORD: /

Modri za dlaku nisu ušli u povijest Europske lige

Dinamo je i prije ovog kola osigurao "europsko proljeće", a protiv Rusa je lovio mjesto u povijesti europskih kupova.

Prvi u povijesti

Hrvatski prvak je imao priliku postati jedini klub u povijesti Lige prvaka i Europske lige, otkako se igraju u sadašnjim formatima, koji je skupinu okončao bez primljenog pogotka.

Nažalost, "Modre" je na putu do povijesnog dosega zaustavio hrvatski nogometaš Kristijan Bistrović postigavši pogodak u 76. minuti, ali Dinamo se svejedno upisao u povijest europskih natjecanja.

Bolji od Crvenih vragova

Taj gol protiv CSKA je bio prvi koji je Dinamo primio nakon 526 minuta igre u skupini, što je novi rekord UEFA-inih natjecanja.

Dosadašnji rekord držao je Manchester United iz sezone 2010./2011. Tada su Crveni vragovi održali svoju mrežu netaknutom 483 minute, a sada je Dinamo njihov rekord nadmašio za 43 minute.