PLAVA BAJKA / Veličanstveni Dinamo razbio Rapid u maksimirskom grotlu: Boysi ludo i nezaboravno proslavili 35. rođendan

Dinamo je pobijedio Rapid 3-1 i osvojio tri boda. Sad su Plavi na ukupnih 6 u EL u ovoj sezoni. BBB-ovci su priredili veličanstvenu atmosferu. Plava bajka na Maksimiru za još jednu pobjedu

DINAMO - RAPID 3-1

Dinamo Zagreb (4-2-3-1): Livaković; Šutalo, Theophile, Moharrami, Franjić - Gojak, Mišić, Ivanušec, Petković, Oršić, Andrić

Rapid Beč (4-2-3-1): Gartler; Moormann, Hofmann, Aiwu, Ullmann - Grahovac, Ljubičić, Grull, Knasmullner, Arase - Kara

Genk - Rapid

U susretu 4. kola H skupine Europske lige Dinamo je u četvrtak navečer na stadionu Maksimir pred 7.800 gledatelja pobijedio Rapid sa 3-1 vrativši se na drugo mjesto ljestvice. Veličanstvena atmosfera na Maksimiru i rođendan BBB-ovaca (35.) nosili su Plave do trijumfa. Najžešći navijači Dinama jučer su započeli svoju proslavu karuselom kroz zagrebačke ulice a večeras su zaokružili plavu bajku.

GORI SVE /

Ljudi u crnom u jednom su trenutku priredili pravi pakao na Sjeveru: Čitava priča trajala je danima

GORI SVE /

Uzvratili za poraz

Dinamo je ovom pobjedom uzvratio austrijskom sastavu za poraz u Beču (1-2) u prošlom kolu, ali i napravio važan korak prema osvajanju jedne od prve dvije pozicije u skupini.

"Modri" su natjecanje u skupini otvorili porazom od West Hama (0-2) nakon čega su na gostovanju porazili Genk sa 3-0, a zatim je uslijedio poraz u Beču od Rapida (1-2). S druge strane, Rapid je upisao dva početna poraza (Genk 0-1, West Ham 0-2), da bi u prošlom kolu bio bolji od hrvatskog prvaka.

Krznar napravio tri promjene

U odnosu na utakmicu u Beču, Damir Krznar je napravio tri promjene. Iz sastava su ispali Ristovski, Lauritsen i Menalo, a priliku dobili Šutalo, Moharrami i Andrić. Petković se vratio na poziciju 'desetke', a mjesto u napadu zauzeo je Andrić. Rapid, koji je stigao u Zagreb sa šest uzastopnih utakmica bez poraza, imao je dosta problema s ozljedama pa Dietmar Kuhbauer nije mogao računati na nekoliko standardnih prvotimaca.

Rapid je poveo već u osmoj minuti golom Christopha Knasmullnera, no "Modri" su do kraja poluvremena okrenuli rezultat golovima Brune Petkovića (13) i Komnena Andrića (34).

Nekoliko trenutaka nakon Andrićevog gola, Bad Blue Boysi su obilježili 35. rođendan impresivnom koreografijom.

U posljednjim trenucima prvog dijela Rapid je umalo izjednačio, no Kara je na ubačaj glavom pucao pored gola. Pobjedu Dinama potvrdio je Josip Šutalo (83).

Prvo uzbuđenje u nastavku susreta vidjeli smo u 65. minuti kada je Oršić iz slobodnog udarca sa 20-tak metara pogodio vratnicu. U 80. minuti Rapid je bio korak do izjednačenja. Schick je ubacio, Kitagawa pucao, a Livaković sjajno obranio.

Rapid je poveo već u osmoj minuti susreta, a pogodak je postigao Christoph Knasmullner. No, radost gostiju kratko je trajala. Samo pet minuta kasnije Petković je izjednačio. Dinamo je okrenuo rezultat u 34. minuti. Bila je to fantastična akcija u tri poteza. Petković je majstorski proigrao Bartola Franjića koji je odmah odigrao u šesnaesterac, a loptu je primio Andrić zabivši za 2-1. Nekoliko trenutaka nakon Andrićevog gola, Bad Blue Boysi su obilježili 35. rođendan impresivnim transparentom. Dinamo je pobjedu potvrdio u 83. minuti. Bulat je ubacio, a Šutalo glavom zabio za 3-1.

Genk i West Ham odigrali 2-2

U ranije odigranom susretu iz ove skupine Genk i West Ham su odigrali 2-2. Nakon tri uzastopne pobjede, West Ham je "prosuo" prve bodove u Europskoj ligi. Do ovoga kola londonski sastav i Lyon su bili jedini s maksimalnim učinkom. Nakon ovoga kola jedino je Lyon upisao četiri pobjede.

Domaćin je poveo u 5. minuti golom Josepha Paintsila, za goste je okrenuo rezultat Mohamed Said Benrahma (59, 82), da bi u 88. Tomas Souček zabio autogol za 2-2. Dodajmo kako je to bila 1.000-ta utakmica Davida Moyesa u trenerskoj karijeri.

Na ljestvici vodi West Ham s 10 bodova, Dinamo ima šest bodova, Genk četiri, a Rapid tri boda.

Dinamo i Genk igraju u sljedećem kolu

U idućem kolu, 25. studenog sastaju se Dinamo - Genk, te Rapid - West Ham, a natjecanje u skupini završava 9. prosinca kada su na rasporedu susreti West Ham - Dinamo, te Genk - Rapid.

Podsjetimo, pobjednici skupina idu izravno u osminu finala, dok će drugoplasirani razigravati za osminu finala i to protiv osam trećeplasiranih iz Lige prvaka. Treći iz svake skupine Europske lige nastavlja sezonu u Konferencijskoj ligi, gdje će igrati playoff za osminu finala protiv drugih iz skupina KL-a.

Gotova je utakmica.

93' - Menalo je pogodio vratnicu.

90' - Igrat će se još 4 minute.

87' - Šutalo preko gola, rastrčan je i razigran Dinamo nakon trećeg gola. Dinamo će pobjedom doći na 6 bodova z skupini.

83' - GOOOL - Šutalo je zabio za 3-1, majstorski se snašao glavom na jedan odlični ubačaj.

80' - Livaković je na pravom mjestu, blizu je to bilo, Rapid je umalo zabio. Korner je za Bečane.

70' - Zadnjih dvadeset je minuta, Rapid će sad morati preuzeti više rizika što će sigurno ostaviti mjesta dinamovcima.

62' - Kakav udarac Mislava Oršića iz slobodnog udarca s nekih 23 metra, zatresla se vratnica. Joooj, da je to sad ušlo...

56' - Nema izglednijih prilika u nastavku, ali i dalje stoji ona po kojoj dinamovci imaju prednju poziciju. Nemaju Austrijanci rješenja prema naprijed.

53' - Strašan centaršut Mišića nakon lijepe Moharramijeve lopte, išlo je to na peterac gdje u zadnji trenutak ispred Andrića čisti Querfeld. Napad je za Dinamo još uvijek.

46' - Počeo je nastavak

Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' - Igrat će se još najmanje 2 minute.

34 - GOOOL: Petković dodao Franjiću, Andrić zabio. Petković birilira. Odlično je sada opet reagirao Bruno Petković i krasno uposlio Bartola Franjića koji se iskupio za pogrešku i dodao Andriću za pogodak. OVDJE pogledajte kako je izgledalo to ruganje bečkoj obrani.

33' - Uf, umalo je Oršić sad pogodio isto kao u Bijelom Brdu, iz kornera. Blizu je to bilo.

27' - Petković sad traži Ivanušeca naprijed, ali bez uspjeha.

20' - Novi dobar dolazak Dinamovih igrača pred gol Gartlera. Franjić, Oršić i Petković kombinirali su po lijevoj strani na malom prostoru, no raščistila je to obrana gostiju i novi je napad za Rapid.

17' - Uh, ovo je bilo neugodno, kakav sudar glavama Aiwua i Moormanna. Puno je krvi na glavi potonjeg, vjerojatno će biti potrebna izmjena.

14' - Sjajna vijest za Krznara je povratak u golgetersku formu njegova glavnog igrača.

12' - GOOOL - Petković glavom zabija za 1-1. Dugo su ga zazivali navijači Dinama, dugo njegov gol iz igre. Oršić je lijepo našao Petkovića u šesnaestercu koji je odlično pucao glavom i vratio Modre u utakmicu! U 4 minute dva gola. Kakav početak. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo.

8' - Rapid vodi 1-0. Nevjerojatno. Rastrčaniji su bili gosti na startu, ali nitko nije očekivao da će Dominik Livaković po loptu u mrežu tako rano. Odličnu je loptu iz sredine terena kroz srce obrane dobio Knasmullner, Bartol Franjić nije držao liniju sa suigračima, a nogometaš Rapida prebacio je hrvatsku reprezentativnu jedinicu za vodstvo Bečana na Maksimiru. Ovo nije dobro. OVDJE pogledajte gol.

6' - Evo novog slobodnog udarca za Rapid. Mišić je srušio Knasmullnera, a Grull je loše ubacio te je to izbacio glavom Komnen Andrić. Međutim, nedugo nakon toga loptu su opet uzeli nogometaši Rapida i pokušali brzo otvaranje ali brzo se vraćaju i Plavi.

2' - Odmah Dinamo kreće u napad. Grmi s tribina "I naprijed Plavi, pjesma se ori"... Zaplivao je malo rezervni golman Rapida, ali nije bilo koncentracije dovoljno u redovima Dinama. Lopta se odbila nakon ubačaja i završila ravno u naručju Gartlera nakon što je krivo procijenio let lopte.

1' - Počela je utakmica. Sretno Plavi.

20.46 - 24sata javlja kako je oko 300 navijača Rapida ipak uspjelo ući na Maksimir te se nalaze na zapadnoj tribini.

20.40 - Alen Peternac je uoči dvoboja za Arena Sport 1 rekao: 'Ne mogu se oteti dojmu kako smo mi više dali nego oni zaslužili pobjedu. Linije su nam se razmakle, nervoza je prevladala. Trebamo maksimalno ući u utakmicu s pravom energijom. Mi danas trebamo biti ekipa, ginuti jedni za druge. Igramo u istom sastavu kao protiv Gorice. Čitao sam negdje kako nemamo protiv Austrijanaca nemamo baš neki pozitivni skor ali nadamo se kako će tome doći kraj".

20.35 - "Vrlo lako su jednostavnim odigravanjima dolazili do situacija da su išli sami na golmana. Ne smijemo ponavljati pogreške iz svih vrsta prekida", kazao je za Arena Sport 1 uoči utakmice Rukavina o pogreškama iz Beča.

20.25 - West Ham je poveo s 2-1 protiv Genka.

19.37 - Stigli su i sastavi. Krznar je ubacio Moharammija na beka i Andrića u napad. Vidjet ćemo kako će to funkcionirati.

19.35 - Loše vijesti stižu nam iz Belgije. Dinamov konkurent za drugo mjesto u skupini Genk vodi 1:0 protiv lidera West Hama.

19.04 - Bad Blue Boysi slave 35. rođendan, a jučer su ga obilježili bakljadom i ludim, još neviđenim karuselom kroz Zagreb. Na Sjeveru se očekuje posebna koreografija na kojoj su Boysi radili tjednima. Utakmicu ćete moći gledati na kanalu Arena Sport 1.

19.02 - U prošlom su kolu Austrijanci bili bolji od Dinama 2:1 i sad je na prvaku Hrvatske da uzvrati, ako misli ostati u igri za drugi krug. Poraz ne izbacuje Dinamo ali ga dovodi u tešku situaciju.

18.59 - NK Dinamo iz sigurnosnih je razloga obustavio online prodaju ulaznica za utakmicu Dinamo - Rapid na servisu ulaznice.hr, a razlog tome je što su pojedini austrijski državljani počeli kupovati ulaznice online putem, javlja RTL. Odlukom Uefe još ranije je zabranjena kupovina ulaznica za gostujuće navijače zbog kazne iz ranijih susreta. Ulaznice za utakmicu mogu se kupiti odsad jedino na ticket pointu kod stadiona i to do 21.45 sati.