DINAMO IZBJEGAO BLAMAŽU U NOVIGRADU: / Zagrepčani tek nakon jedanaesteraca izbacili drugoligaša!

Nogometaši Dinama su tek nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedili drugoligaša Novigrad (3-2) i prošli u četvrtfinale Hrvatskog kupa. Nakon osnovnih 90 minuta i produžetaka nije bilo golova.

31.10.2017.
16:05
Dusko Marusic/PIXSELL

NOVIGRAD - DINAMO 0-0, 2-3

Novigrad: Boglić, Zirdum, Pierre, Belaković, A. Živković, Batelić, Pralas, Pamić, Filipović, Burić, Pilj

Dinamo: Zagorac, Stojanović, Benković, Rrahmani, Lecjaks, Lešković, Gojak, Knežević, Ćorić, Henriquez, Hodžić

Dinamov trener Mario Cvitanović je protiv pretposljednje momčadi druge lige izveš šareni, ali ipak vrlo jaki sastav u kojem su bili Benković, Ćorić, Henriquez, Hodžić, a u nastavku je ušao i Soudani. Očekivalo se da će Modri rutinski odraditi posao, ali priča se razvijala potpuno drugačije.

Zagrepčani su bolje otvorili dvoboj, imali su prilike Hodžić, Ćorić i Rrahmani, ali i Novigrad je vrlo brzo pokazao da će biti tvrd orah. Batelić je tako u 30. minuti iz slobodnog udarca pucao malo preko gola, a u posljednjoj minuti prvog poluvremena je Lešković imao najbolju priliku za Dinamo, ali je s dva metra udaljenosti pogodio domaćeg vratara Boglića.

Soudani pogodio vratnicu i prečku

I u nastavku su se nastavile nizati prilike na obje strane. Priliku Soudanija u 61. minuti je obranio Boglić, a četiri minute kasnije je udarac Stojanovića na crti zaustavio Vrhovac. U 69. minuti je Soudani nakon asistencije Olma pogodio vratnicu, a osam minuta kasnije je Alžirac uzdrmao i prečku.

DINAMOVA MUKA U NOVIGRADU: Ovako se Zagrepčani muče s niželigašom

Prije toga je i Belaković imao sjajnu priliku za Novigrad koju je obranio Zagorac, a u 78. minuti je Pilj potpuno sam na vrhu peterca posloa loptu preko gola. Još jednu ogromnu šansu imali su domaći u 108. minuti kada se Belaković sjurio u šesnaesterac i izašao pred Zagorca, ali je pucao ravno u Dinamova vratara.

U izvođenju jedanaesteraca su Soudani, Benković i Lešković pogodili za Dinamo, a Burić i Smirnov za Novigrad. Domaćima su na koncu presudili promašaji Batelića, Pilja i Živkovića, dok se oni Kneževića i Olma kod Dinama nisu pokazali skupima.

UŽIVO:

2-3 Nevjerojatno, još jedan promašaj. Živković nije uspio izjednačiti za domaće. Kraj priče, Dinamo se izvukao i prošao dalje.

2-3 Olmo se zaletio i pogodio vratnicu!

2-3 Smirnov je zabio za Novigrad i sačuvao mu nadu.

1-3 Lešković je povećao prednost Dinama.

1-2 Imali su domaći priliku izjednačiti, ali i Pilj je opalio iznad grede.

1-2 Knežević je pucao za Dinamo i poslao loptu preko gola!

1-2 Burić je bio precizan za Novigrad.

0-2 Benković je pogodio, Dinamo ima dva gola prednosti.

0-1 Batelić je pucao visoko preko gola.

0-1 Soudani je pucao prvi za Dinamo i bio precizan.

120' Pobjednika će odlučiti penali.

118' Pao je Belaković nakon duela s Lecjaksom na rubu 16-erca, ali sudac je samo odmahnuo rukom.

116' Burić je zaradio žuti karton.

116' Sve je izglednije da ćemo gledati penale.

113' Zagužvalo se pred vratima domaćina, ali Modri niti ovaj put nisu našli put do mreže.

108' Novigrad je opasno zaprijetio preko Belakovića. Sjurio se prema golu, ali je tukao ravno u Zagorca.

Drugi produžetak

105 ' Prema viđenom na terenu čini se da obje momčadi jedva čekaju penale.

103' Ćorić je pogodio živi zid iz slobodnog udarca.

99' Knežević je tukao s oko 20 metara preko gola.

98' Domaćini se dobro drže. Imali su jedan opsan pokušaj, ali je Zagorac obranio.

91' Nastavila se utakmica. Novigrad u zadnjih sedam utakmica u drugoj ligi ima pet poraza i dva remija.

Prvi produžetak

90+3' - Kraj regularnog vremena. Novigrad je sačuvao mrežu netaknutom i kreirao senzaciju. Soudani je dva puta bio blizu pogotka, a igrač domaćih Pilj imao je priliku utakmice, ali je promašio cijeli gol deset minuta prije kraja. Igrat će se produžeci.

87' - Nikola Moro ušao je u igru i Dinamo igra praktički u najjačem sastavu, ali ne uspijeva probiti obranu domaćina

80' - Pilj je imao veliku priliku za domaćine, izašao je sam pred Zagorca, ali šalje loptu preko gola

77' - Odličnu je priliku ponovno imao Soudani nakon kontre, ali ovaj put pogodio je prečku. Drugi puta u 10 minuta Alžirac je pogodio okvir gola

74' - Soudani i Belaković zaradili su žute kartone.

70' - Soudani je ostao sam i neometan lagano gurno loptu pored Boglića i pogodio stativu

65' - Velika prilika za Dinamo. Stojanović je probio po boku i nabacio, netko je iz gužve oštro pucao, a lopta na putu do mreže zapinje za obrambenog igrača Novigrada i rezultat ostaje nepromijenjen. Može li Novigrad izdržati do kraja?

60' - Boglić ponovno brani odličan pokušaj Soudanija glavom iz blizine.

58' - Dani Olmo u igru je ušao umjesto Gojaka, Soudani umjesto Hodžića. Novigrad se sve više povukao, a Dinamovci ne uspijevaju probiti njegov blok.

47' - Počelo je drugo poluvrijeme. Soudani, Olmo i Moro su na zagrijavanju, ali Cvitanović još ništa nije mijenjao.

45' - Završilo je prvo poluvrijeme. Dinamo je bio bolja momčad, ali i Novigrad je imao svoje prilike. Rezultat je 0-0

45' - Najveću priliku na utakmici imao je Hodžić koji je iz gužve pucao s pet metara, ali vratar Boglić obranio je njegov udarac. Minutu prije Henriquez je pao u šesnaestercu domaćina, ali sudac nije pokazao na bijelu točku.

39' - Dinamo je preuzeo inicijativu i igra se uglavnom na polovici Novigrada koji svoje prilike traži preko kontri. Nakon jedne takve dobili su korner, a Živkovićev je udarac uhvatio Zagorac.

30' - Veliku priliku imao je Novigrad. Benković je neprezno na nekih 18 metara srušio Živković, a slobodni udarac izveo je Batelić. Lopta je otišla za malo iznad gola Zagorca.

20' - Sada se u prilici za domaće našao Živković, ali i on je bio neprecizan.

17' - Zaprijetili su i domaćini. Pucao je Filipović, ali Zagorac je sigurno savladao taj udarac.

16' - Dinamo očekivano dominira i drži posjed lopte. Novu priliku imao je preko Rrahmanija koji je opasno pucao glavom, ali Bogliće je ponovno na razini zadatka

10' - Prvu pravu priliku imao je Dinamo. Ćorić je ubacio u kazneni prostor gdje Hodžić glavom puca u desni kut, ali vratar Novigrada Boglić obranio je udarac

1' - Utakmica je počela