MAESTRO U NAJBOLJEM IZDANJU / Dan kad je Luka Modrić dao jedan od najvažnijih golova u karijeri: Nakon toga za njega više ništa nije bilo isto

Luka Modrić je nakon utakmice rekao kako mu je to jedan od najvažnijih pogodaka u karijeri

5.3.2022.
14:28

Na današnji dan prije devet godina Luka Modrić je zabio jedan od svojih najljepših golova u karijeri. Gol koji je preokrenuo njegovu karijeru u Real Madridu.

Jose Mourinho je u 56. minuti uzvratnog ogleda osmine finala Lige prvaka između Manchester Uniteda i Reala napravio ključni potez kada je ubacio u igru hrvatskog kapetana.

MALO POZNATA PRIČA /

Kako je Luka Modrić zamalo završio u raljama ruskog oligarha: 'Bio sam na njegovoj jahti, otkrit ću vam što mi je rekao'

Samo sedam minuta kasnije Modrić je zabio pogodak za 1:1. Velemajstorski je opalio s 20-ak metara, a lopta se od vratnice domaćih vratiju odbila u mrežu. Taj je pogodak okrenuo situaciju na travnjaku te Realu trasirao put prema četvrtfinalu.

"Ovo je vjerojatno jedan od najvažnijih pogodaka u mojoj karijeri i silno sam sretan zbog njega. No, sretan sam i zbog naše pobjede i činjenice što smo prošli dalje", rekao je poslije tog ogleda Modrić, kojem je to bila prva sezone u Ralu.

Samo nekoliko mjeseci ranije čitatelji Marce proglasili su transfer Luke Modrića u Real najgorim poslom u Primeri 2012. Međutim od gola na Old Traffordu sve se preokrenulo i Vatreni je postao jeda od najvažnijih igrača u klupskoj povijesti.

S Kraljevskim klubom osvojio četiri Lige prvaka, četiri Svjetska klupska prvenstva, dva španjolska prvenstva, jedan španjolski Kup, tri europska Superkupa i četiri španjolska Superkupa. Također, 2018. je proglašen najboljim nogometašem te je kući ponio najprestižniju individualnu nagradu Zlatnu loptu.