CR IS BACK / Maestralni Cristiano Ronaldo s dva gola okrunio povratak u United, Portugalac 'zapalio' Old Trafford

Pospremio je loptu u mrežu u sudačkoj nadoknadi prvog dijela

11.9.2021.
16:54

Portugalac Cristiano Rolando na najbolji je način okrunio povratak u Manchester United nakon 12 godina. Napadač je zabio vodeći pogodak u svom drugom debiju. Igrala se sudačka nadoknada prvog dijela kada je naletio na odbijenu loptu nakon udarca Masona Greenwooda te ju je s par metara poslao u mrežu. Tribine su, jasno, eksplodirale u tom trenutku.

U nastavku je pak Newcastle smanjio preko JavierA ManquillA, ali onda opet Ronaldo stupio na scenu. Igala se 62. minuti kada je Luke Shaw povukao kroz sredinu i gurnuo za Ronalda. Portugalac se potom sjurio prema golu i lijevom nogom poslao loptu u mrežu.

U 80. minuti u strijelce se upisao i njegov sunarodnjak Bruno Fernandes prekrasnom golčinom s oko 20 metara. U drugoj minuti sudačke nadoknade u strijelce se upisao i Jesse Lingard za konačnih 4:1.

TRENUTAK KOJI SU SVI ČEKALI /

Old Trafford eksplodirao kad je Ronaldo izašao na travnjak

Portugalski golgeter potpisao je, inače, zadnjeg dna prijelaznog roka dvogodišnji ugovor s Manchester Unitedom, čime je okončana priča oko njegova povratka u klub s kojim je u razdoblju od 2003. do 2009. osvojio osam velikih trofeja, uključujući i Ligu prvaka.

"Jedva čekam da ponovno zaigram pred punim Old Traffordom. Manchester United je uvijek imao posebno mjesto u mom srcu i dirnut sam porukama koje sam dobio otkad je objavljeno da se vraćam u United", priopćio je Ronaldo nakon što je stavio potpis na ugovor.

U prvom mandatu u Unitedu Ronaldo je u 292 utakmice postigao 118 golova, nakon toga je devet sezona proveo u Real Madridu, a posljednje tri u Juventusu.