ARGENTINA POBJEDNIK COPA AMERICE / Veliki Lionel Messi osvojio svoju prvu međunarodnu medalju u argentinskom dresu

11.7.2021.
7:08

Argentina je u subotu pobjedom 1:0 nad Brazilom u finalu Copa Americe osvojila svoje prvo veće natjecanje u 28 godina.

MESSI PROTIV NEYMARA ZA NASLOV /

Argentinci nakon drame u brutalnom okršaju s Kolumbijcima ušli u finale Copa Americe

Argentinac Lionel Messi, često smatran najboljim nogometašem na svijetu, time je osvojio i svoju prvu međunarodnu medalju u plavo-bijelom dresu, ujedno postavši i najboljim strijelcem kupa s četiri gola.

Pobjednički gol u finalu natjecanja južnoameričkih država zabio je Angel Di Maria u 22. minuti prvog poluvremena.

Brazil je na slavnoj Maracani pokušao dostići argentinsku prednost u uzbudljivom drugom poluvremenu, no nije uspio čak ni s pet napadača na terenu.

Ovo je 15. put da je Argentina pobijedila na tom kupu, čime se izjednačila s Urugvajem.